Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Renault staranował ogrodzenie lotniska. Kierowca zasłabł w trakcie jazdy (zdjęcia)

Na drodze biegnącej wzdłuż Portu Lotniczego Lublin samochód osobowy uderzył w ogrodzenie lotniska. Kierowca trafił do szpitala. Na miejscu pracują policjanci.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed południem w miejscowości Świdnik Duży. Na drodze łączącej ul. Mełgiewską z miejscowością Janowice samochód osobowy uderzył w ogrodzenie. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący renaultem jechał wzdłuż Portu Lotniczego Lublin. W pewnym momencie zasłabł, zaś auto wypadło z drogi po czym uderzyło w ogrodzenie lotniska.

Kierowcą zajęli się ratownicy medyczni. Mężczyznę przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują funkcjonariusze drogówki, którzy prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Renault staranował ogrodzenie lotniska. Kierowca zasłabł w trakcie jazdy (zdjęcia)

Renault staranował ogrodzenie lotniska. Kierowca zasłabł w trakcie jazdy (zdjęcia)

Renault staranował ogrodzenie lotniska. Kierowca zasłabł w trakcie jazdy (zdjęcia)

(fot. nadesłane – Karol)

19 komentarzy

 1. Dobrze, że nie spłoną jak to mają do siebie auta francuskie.

 2. każdemu, kto „zasłabł” podczas jazdy, powinno się zabierać dożywotnio kwity!
  albo gębą w smartfonie i się teraz głupio tłumaczy, albo jest poważnie chory i go to wyklucza z grona kierowców, bo jest niebezpieczny.

  • Która z okoliczności nie miałaby miejsca to kwity do cofnięcia – tak jak piszesz.
   A jeżeli ktoś uważa, że to zbyt duża kara dla człowieka, by pozbawiać go uprawnień do kierowania to niech sam się położy pod koła takiemu, a nie zmusza innych do życia w ciągłym zagrożeniu, bo komuś się może zdarzyć zasłabnięcie.
   Prawo do bezpieczeństwa, jest prawem nadrzędnym przed prawem do kierowania pojazdami. I każdy ma prawo do kierowania, pod warunkiem, że nie pozbawia innych prawa do bezpieczeństwa. Tak więc, jeżeli ktoś nie posiada predyspozycji do kierowania (bo ulega zasłabnięciom) to nie może kierować.

 3. Zasłabnięcie powinno oznaczać koniec z kierowaniem pojazdami.

  • Zasłabnięcie oznacza koniec z kierowaniem pojazdami. Tak więc lepiej się zagapić, lub być zmęczonym i zasnąć.

   • Tak samo jak zakaz kierowania pojazdami oznacza to, że nie da się pracować jako kierowca np. karetki. W tym kraju to, że tak stanowi prawo wcale nie oznacza, że tak musi się stać.

  • Dobrze że tylko prawo jazdy proponujecie odbierać, bo może od razu do piachu posłać lepiej? Kto wie czy taki kierowca w przyszłości nie zasłabnie na chodniku wokół pieszych ?

 4. Lublin niema portu lotniczego tylko port lotniczy Świdnik.

  • zrób rekonesans i sprawdź ile polskich miast wojewódzkich ma lotniska w swoim obrębie administracyjnym. chyba tylko Okęcie jeszcze się łapie…

  • Lotnisko jest w gminie Mełgiew Janowice i w Gminie Wólka Swidnik Duży ani w Lublinie i ani w Świdniku

 5. Kompleks swidnika?
  To znaczy, ze Kraków tez nie ma lotniska, bo port lotniczy leży w Balicach?

 6. Może usłyszał że poparcie dla PIS u spadło i spadło mu ciśnienie.

 7. Dziwne. Człowiek w arabskich szatach a piszą tylko o zasłabnięciu. Za słabe było to reno żeby przebić ogrodzenie i staranować samolot…. hm. tylko jaki samolot jak nic nie lata? 😉

Z kraju