690 680 960

Rejowiec Fabryczny: Tony jabłek trafią do potrzebujących

Dzisiaj mieszkańcy Rejowca Fabrycznego będą mogli otrzymać jabłka od sadowników. Owoce rozda Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W środę Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rejowcu Fabrycznym przeprowadzi kolejną już akcję wydawania jabłek od polskich sadowników. Owoce te nie mogły zostać sprzedane ze względu na wprowadzenie przez Rosję embarga na żywność pochodzącą z naszego kraju. Z założenia jabłka mają trafić do najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta i podopiecznych ośrodka, jednak otrzymają je wszyscy bez względu na status społeczny czy osiągane kryterium dochodowe.

Owoce, które trafią dzisiaj do mieszkańców Rejowca pochodzą z nowej transzy programu zagospodarowania jabłek Agencji Rynku Rolnego. Będzie to już czwarta tego typu akcja przeprowadzana przez rejowiecki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Dotychczas z tej formy wsparcia skorzystało już około 400 rodzin, do których trafiło łącznie ponad 60 ton owoców. Akcja za każdym razem cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców, stąd pomysł jej kontynuowania.

Akcje przekazywania jabłek dla potrzebujących prowadzone są co jakiś czas w wielu miejscach całego regionu. Owoce przekazują sadownicy, którzy w związku z rosyjskim embargiem mają problem z ich sprzedażą. Jeżeli przekażą owoce ośrodkom pomocy, szkołom, organizacjom charytatywnym czy domom pomocy społecznej otrzymują rekompensaty, przyznawane przez Agencję Rynku Rolnego ze środków unijnych.

2015-11-18 09:21:42
(fot. Abhijit Tembhekar Wikipedia)

2 komentarze

  1. 150 kg średnio na rodzinę,niezły wynik.

Kursy walut

  • USD 3.975zł -0.05%
  • GBP 5.0198zł 0.11%
  • EUR 4.3542zł -0%
  • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas