Ratownicy medyczni z Chełma najlepsi w Polsce. Zwyciężyli na zawodach w Łodzi

W zakończonych wczoraj w Łodzi Otwartych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym, najlepsza okazała się załoga z Chełma. Pokonała 43 zespoły z całego kraju.

W mistrzostwach wzięło udział 44 zespołów ratownictwa medycznego z całego kraju. Uczestnicy brali udział w siedmiu symulowanych konkurencjach, które realistycznie odzwierciedlały prawdziwe akcje ratunkowe. Każde z zadań wymagało od ratowników olbrzymiej koncentracji, wiedzy jak też doskonałego zgrania zarówno z partnerami jak też innymi służbami. Ratownicy z Chełma nie mieli sobie równych i w ogólnej klasyfikacji zajęli pierwsze miejsce.

Wśród zadań była symulacja zdarzenia masowego na podstawie prawdziwych wydarzeń z 2007 roku, kiedy to w Finlandii jeden z uczniów zaczął strzelać do znajdujących się w szkole osób. Osiem osób wtedy zginęło a wiele zostało rannych. Drugiego dnia uczestnicy zawodów ratowali poparzonego benzyną pracownika warsztatu samochodowego, udzielali przez telefon porad matce 8-miesięcznego dziecka, które przestało oddychać, prowadzili reanimację gościa hotelu. Kolejnym z zadań była pomoc postrzelonym z łuku w nogę i szyję mężczyznom.

Wyjątkowo trudnym zadaniem była konkurencja nocna. Zainscenizowano wypadek w którym pijany prokurator potrącił samochodem pieszych. Oprócz odnalezienia poszkodowanych, ratownicy musieli prowadzić akcję ratunkową przy agresywnie zachowującym się sprawcy zdarzenia a po chwili jeszcze udzielać pomocy osobie głuchoniemej.

(fot. archiwum)
2015-09-28 22:50:55

5 komentarzy

  1. Jaka inscenizacja z udziałem pijanego prokuratora-sprawcy? Normalka w tym kraju. Każde bydle mające immunitet macha służbom przed oczami papierem i grozi. Odebrać immunitety wszelkiej maści swołoczy. Wszyscy musimy być równi wobec prawa i ponosić konsekwencje swoich czynów.

  2. Gratuluję ratownikom!!! Tak mnie z nerw wyprowadził ten prokurator. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

  3. oo, tam (w Chełmie) naprawdę trzeba znać rzemiosło.. choć idąc tym tokiem myślenia to powinni wygrać z Hrubieszowa… tam jest dopiero bonanza na drogach… ufff, nie czają ronda, nic a nic, a poza tym… dajmy szansę ludziom, miałem koleżankę z LC, młoda a jeździła lepiej niż ja w jej wieku, przewiozła mnie parę razy po Lublinie, kultura, bezpieczeństwo, logika.

  4. No łał, omg -rewelacja!! 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu