Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Raport Ministerstwa Zdrowia. 594 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w kraju

W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o 594 nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Minionej doby na terenie woj. lubelskiego nie odnotowano nowych przypadków infekcji COVID-19.

– Mamy 594 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (108), pomorskiego (85), małopolskiego (77), mazowieckiego (73), łódzkiego (70), wielkopolskiego (50), podkarpackiego (38), zachodniopomorskiego (18), świętokrzyskiego (16), opolskiego (14), kujawsko-pomorskiego (13), dolnośląskiego (11), warmińsko-mazurskiego (10), lubuskiego (8), podlaskiego (3) – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Wśród testów laboratoryjnych wykonanych w ciągu ostatniej doby na terenie województwa lubelskiego nie potwierdzono żadnego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Do dnia 16 sierpnia 2020 roku potwierdzono łącznie 1260 przypadków, odnotowano 856 ozdrowieńców i zarejestrowano 23 zgony. 112 osób jest aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 4329 zostało poddanych kwarantannie i 251 objęto nadzorem epidemiologicznym.

– Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 71-M, 63-M, 83-M, 70-M, 56-M, 37-M Kraków, 51-K Łomża, 41-M Siedlce. Większość osób miała choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych do tej pory zakażeń koronawirusem w kraju: 56684/1877 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Raport Ministerstwa Zdrowia. 594 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w kraju

(fot. pixabay.com, MZ)

18 komentarzy

 1. „37-M Kraków, 51-K Łomża, 41-M Siedlce” – nieźle.

  • Dziadki na emeryturach jak widać. Ale według co poniektórych głąbów (którzy niestety wciąż żyją) i oni swoje przeżyli i w sumie w ogóle nie umarli bo ich nie było.

   • i wszystko bezobjawowe… przypadki… rozróżniasz co to jest „zachorowanie” a co pozytywny test nazywając innych „głąbami”..?

    • covid oprócz tego że jest inteligentny politycznie i rozpoznaje która demonstracja jest słuszna a która nie to jeszcze wie kiedy jest weekend i że cza trochi odpocząć… aaaaaaaaaaaaaaahahahhahahha!!!!

    • „wszystko bezobjawowe”
     Mówisz o tym samym co ja czyli o ludziach MARTWYCH? rzeczywiście… Żadnych objawów nie mieli… Wiesz co to jest „nosiciel”? Sprawdź w słowniku a nie w kółko brednie foliarzy o chorowaniu bezobjawowym.

 2. Lubelski sanepid w weekend na jakimś weselu czy nad jeziorem, że nie ma wyników od nas?

 3. Nie pracują. Bo niektórzy mają nałożona kwarantanne bez decyzji

  • Pieczychlebek Garncarz

   Ja miałem kwarantannę bez decyzji. Na ładne oczy. Nie rozumiem tego…

   • „Ja miałem kwarantannę bez decyzji. Na ładne oczy. Nie rozumiem tego…”
    Dlatego spora część ludzi chorujących, nie zgłasza się do lekarza, bo na byle przeziębienie dostaje się dwa tygodnie „wolnego”. 🙂

    • 2 tyg „wolnego” dostaje się nawet będąc całkowicie zdrowym…

     • Są tacy co już od 3 miesięcy mają zwolnienie mimo że są całkowicie zdrowi, a teraz na koniec sierpnia szykują się grupowe zwolnienia z pracy bo ludzie już dostali wypowiedzenia wiec jeszcze więcej będzie chorych na zwolnieniach.

 4. A mnie śmieszy taki nagłówek na jednym z portali , że to jest spadek zachorowań. Pewnie ze jest ,skoro wykonano tylko 16,6 tyś testów! A ile wykonano w lubelskim.?

  • A mnie śmieszy taki głąb jak ty co nie rozróżnia „zachorowania” od pozytywnego wyniku testu, który ma wiarygodność ok 30%…!
   Wystarczy zrobić więcej testów i będzie więcej przypadków „zarażenia”… bezobjawowego… aaaaaaaaaahahahahahhah!
   Kiedy wy panikarze przejrzycie na oczy i zobaczycie tą wielką mistyfikacje…?! ?!?1

 5. W Lublinie testy się skończyły. Nowe dowiozą dopiero w poniedziałek

 6. We wtorek będzie nagły wzrost wykrytych. Ja się pytam czemu nie napisze nic nikt z aktualnie chorujących ani nikt z ozdrowieñców??? Nie ma takich?

 7. Mieczysław Krab operator działa Krab

  Szanowna Redakcjo Zniewolenia i Psychozy. A ile w dniu dzisiejszym wykryto przypadków zakażenia ortomyksowirusem? Hę?

Z kraju