Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ranni ukraińscy żołnierze trafili do szpitali w kraju. Przywiózł ich pociąg medyczny

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży poinformował, że do szpitali w kraju trafiło łącznie 32 ciężko i lżej rannych żołnierzy ukraińskich. Część z nich znajduje się w regionie.

Jak przekazał Błażej Poboży wczoraj pociąg medyczny przywiózł do Polski 32 ciężko i nieco lżej rannych żołnierzy armii ukraińskiej. Zostali oni bezpiecznie przewiezieni do polskich szpitali.

Z informacji przekazanych przez wiceministra wynika, że żołnierze odnieśli „rany typowe dla konfliktu zbrojnego” i „trafili do kilkunastu szpitali w Polsce”. Wśród miast, gdzie trafili żołnierze jest również Lublin. Oprócz tego ranni żołnierze zostali przetransportowani do Warszawy i placówek medycznych za liną naszej granicy z Ukrainą.

W porannym wywiadzie dla Polsat News Błażej Poboży powiedział, że pociąg specjalny stworzony w lutym, wykorzystywany głównie do transportu osób hospitalizowanych z Ukrainy do Polski czy uchodźców, pierwszy raz przywiózł do Polski rannych żołnierzy.

– Jeszcze w lutym zrealizowana została koncepcja pociągu medycznego, specjalnego pociągu transportowego, który mógłby przywozić do Polski rannych z frontu, w sytuacji, kiedy bohatersko broniąca się Ukraina będzie potrzebowała takiej pomocy – mówił wiceszef MSWiA Błażej Poboży.

(fot. Błażej Poboży)

38 komentarzy

 1. Do kropki. Moja córka w tej chwili ma 24 lata, studiuje i żadnego 500+ nie brałem pracuję cały czas,były czasy że po 12 godzin dziennie . A teraz to doby zabraknie żeby zapracować na godne życie! Ja się na sponsorowanie braci i sióstr nie pisałem. Więc nie pisz mi tu takich niezprecyzowanych bzdur.

 2. A naszym rannym i poszkodowanym ogranicza się turnusy rehabilitacyjne. Lecz co poradzimy…taki mamy klimat.

  • Rdżę najlepiej usuwa cola.

   A gdzie się tak poszkodowałeś? Może klimat przyniósł ci iskandera na podwórko? Zrozum sytuację człowieku.

 3. Sim to zwyczajnie zmień pracę jeżeli nawet po 12 godzinach pracy nie jesteś w stanie nic do gara wrzucić.
  Przestań się użalać na sobą.
  Kogo obchodzi na co Ty się pisałeś. Są wybory i to większość decyduje czy Ci się podoba, czy nie. Na tym polega demokracja.
  Widzisz ludzie potrafią zarobić na życie i jeszcze na wczasy pojechać, wyciągnij wnioski.

  • Jak ma decydować większość to zróbmy referendum. Kto ci dał prawo do zabierania głosu za wszystkich? Trzeba pomagać, ale nie kosztem swoich ziomków.

 4. Trolle tańczą, jak im rubel zagra.

  • Będziecie zawsze dziadami którzy mających inne zdanie nazywacie ruskimi onucami. Patrzcie na inne narody np. Niemcy czy Amerykanie. Oni nie pozwolą by ich narody dziadowały bo rządzący chcą być hojni i rozdają pieniądze obcym. Amerykanie wcale nie za darmo dają broń ukrainie. Oni walczą ukraińcami z Rosją więc kasa którą wydają jest racjonalnie wydawana. A wy dziady rozdajecie swoje złotówki i nawet nie możecie pochować swoich przodków zamordowanych przez banderowców.

 5. Ryży zdrajca kazał psioczyc na PiS.

 6. Szwajcaria nie chciała ich przyjąć, bo powiedzieli że jest kryzys i muszą dbać o własnych obywateli, ale Polska to bogaty kraj.

  • Nigdy więcej wojny

   Ok Uluś, Uluś wierz co powiedzieli…
   Nawet co innego powiedzieli, nie jestes w stanie zrozumieć poszukaj na necie.
   Pamiętaj historia lubi się powtarzać. Przypomnij sobie co było w 1939…

 7. Mimo wszystko PiS.