Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Range rover z przerobionym numerem VIN nie wyjechał z Polski

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli w Terespolu, podczas kontroli granicznej samochód osobowy marki Range Rover Velar o wartości 245 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, kiedy to na drogowym przejściu granicznym w Terespolu w powiecie bialskim, na kierunku wyjazdowym z Polski, samochodem osobowym marki Range Rover Velar (rok prod. 2021), próbował przekroczyć granicę obywatel Polski.

Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze Straży Granicznej, ujawnili w pojeździe ślady prawdopodobnej ingerencji w pole numeryczne VIN. Wartość zabezpieczonego pojazdu oszacowano wstępnie na kwotę 245 tys. zł. Kierujący pojazdem został zatrzymany, a w samej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Dalsze czynności z zatrzymanym mężczyzną, prowadzą już funkcjonariusze Policji z Terespola.

W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG odzyskali pojazdy o łącznej wartości ponad 4,5 mln zł.

2 komentarze

  1. Do Polski to w pierwszej kolejności powinno się uniemożliwiać wjazd starych samochodów, a nie wyjazd prawie nowych. Człowiek ma prawo oddychać czystym powietrzem. Jest to wyższe prawo nad tym, by ktoś mógł jeździć własnym samochodem. Jak ktoś chce jeździć – niech jeździ nawet 10 samochodami. Ale niech te jego spaliny nie lecą do mnie, bo ja nie chcę tego wdychać. Tak samo jak dymu tytoniowego od sąsiada piętro niżej.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport