Radawiec: W niedzielę Festiwal Dywizjonu 303 oraz Obchody 75. rocznicy Bitwy o Anglię

Już w najbliższą niedzielę nie lada gratka czeka na miłośników lotnictwa. Na lotnisku w Radawcu odbędzie się Festiwal Dywizjonu 303 praz Obchody 75. rocznicy Bitwy o Anglię.

W roku 2015 obchodzona jest 75. rocznica Bitwy o Anglię. Wielu bohaterów polskiego Dywizjonu 303 pochodziło z naszego regionu. Na lotnisku w Radawcu odbędzie się wspólne świętowanie tej pięknej rocznicy – Festiwal Dywizjonu 303.

Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę, 4 października, na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu w godz. od 11.00 do 15.00. Na lotnisku wylądują samoloty, których historia splata się historią polskiego lotnictwa. Organizatorzy przewidują wiele innych atrakcji.

Bądźmy razem i oddajmy cześć Bohaterom. To także świetna lekcja żywej historii dla młodych i starszych. Podczas imprezy odbędzie się zlot samolotów zabytkowych kiermasz książek historycznych, wystawa fotografii o tematyce lotniczej, wystąpienia pasjonatów i miłośników lotnictwa, spotkanie z pilotami samolotów zabytkowych, konkurs wiedzy o pilotach walczących w Bitwie o Anglię, skoki spadochronowe oraz wystawa modeli RC.

Organizatorem imprezy jest Grzegorz Muszyński wspólnie z Aeroklubem Lublin i KAGERO Publishing. W ich imieniu serdecznie zapraszamy w niedzielę na lotnisko w Radawcu!

2015-09-29 23:07:34
(fot. lublin112.pl, mat. org.)

10 komentarzy

 1. Pewnie nie uda się sprowadzić choćby jednego Spitfire… Szkoda.

 2. A w Konopnicy pełna rozpierducha skrzyżowania i od zachodu budowa obwodnicy. Ma ktoś pomysła jak bez stania w korku dojechać z Lublina?

  • Jasne. O piątej rano…
   Nie ma za co.

  • Przez Wojciechowską,ale lepiej hejtować niż google maps użyć.

  • Wyjeżdżasz z Lublina Krężnicką, mijasz zalew i 500m za skrzyżowaniem z Cienistą skręcasz w prawo w Pasieczną. Wyjeżdżasz na 19-tke w Zemborzycach Tereszyńskich, zaraz za budowanym zjazdem na obwodnicę, jedziesz w lewo i następnie Trojaczkowicach koło stacji Artus zjeżdżasz w prawo i jedziesz prosto do Radawca.

  • w Zemborzycach Tereszynskich przed laskiem wycinasz w prawo i dojedziesz do kreżnikckiej .Tylko pewnie tam też teraz spory ruch

  • albo naleczowska, potem w dabrowicy za stokrotka w lewo na motycz, prosto z 6km do torow, za torami od razu w lewo i za 2km jestes na trasie lublin-belzyce kawaleczek za radawcem, wiec dajesz w lewo i jestes na miejscu

 3. Jedziesz w stronę kraśnika i tam zostawiasz samochód.Wsiadasz w szynobus i już jesteś w Lublinie nie smrodząc nam z rury swojego holtswagena z oszukanym oprogramowaniem.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew