Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rada Medyczna: „Negowanie szczepień przeciw COVID-19 winno skutkować utratą stanowisk publicznych”

Rada Medyczna zabrała głos w sprawie negowania szczepień przeciwko COVID-19 przez osoby pełniące funkcje publiczne. Pismo, w imieniu Rady Medycznej, podpisał główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.

66 komentarzy

 1. Medicamentus , w kraju nie zmarło 100 tys ludzi na covid tylko na choroby które mieli prawdopodobnie od lat , zresztą matołku już od dłuższego czasu jest znanych mnóstwo przypadków kiedy lekarze zmarłym wpisują w akcie zgonu covida bo szpital ma dodatkową kasę ……widzę że ty we wszystko uwierzysz matole ….

  • Marcin mądrze piszesz.
   Po co dzielić zmarłych na różne przyczyny śmierci.
   Śmierć to śmierć.
   Nie ma znaczenia jaką przyczynę lekarz napisze na akcie.
   Z tego powodu sama ogólna liczba zgonów się nie zmieni.
   Powiedz jeszcze tylko Marcin co w takim razie jest powodem, że nagle (w porównaniu do poprzednich lat) dosyć znacznie wzrosła ta ogólna ilość zgonów w roku 2020 i 2021.
   Jakaś nagła i dziwna kumulacja się zrobiła.
   I do tego w różnych krajach, o różnych ustrojach i na różnych kontynentach.

   • Żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie musiałbyś inteligencie po cichu poobserwować pracę w szpitalach. Nie bez powodu jak masz kogoś znajomego w szpitalu to dostajesz radę, że jak masz covid to oby do szpitala nie trafić.

    • Zauważ, że Marcin napisał, że ci wspomniani ludzie nie zmarli na covid tylko na choroby, które ci ludzie mieli od lat.
     Nie pisz mi zatem o jakimś covidzie.
     Pytanie było proste jak budowa cepa.
     Skąd nagle wzrost zgonów na choroby, które według Marcina ludzie mieli od lat.
     A rady, o których piszesz też są ciekawe.
     Ktoś w końcu nie jest w stanie samodzielnie oddychać a znajomy pracujący w szpitalu mówi mu „tylko nie idź do szpitala”.
     A jak udusi się w domu to zmniejszy się ogólna ilość zgonów?

    • „On” – chcesz powiedzieć, że do swojej matki lub dziecka mającego poważny problem z oddychaniem nie wezwiesz pogotowia???
     Bo mogą matkę lub dziecko zabrać do szpitala a co gorsza podłączyć jeszcze do jakiegoś urządzenia???

     • Nie ma innego wyjścia jeżeli sytuacja jest krytyczna co nie znaczy, że ufam szpitalom w szczególności w czasach kiedy służba zdrowia jest chroniona przez covid.

   • Zauważ, że szczepienia nie zmniejszyły ogólnej liczby zgonów. W Polsce np. było więcej zgonów w okresie szczepień.

    • Też to zauważyłem.
     Zauważyłem również, że w krajach o bardzo wysokim zaszczepieniu jest kilka razy więcej zachorowań niż w Polsce.
     No i co?
     Przyczyną w tamtych krajach są szczepienia?
     Szczepionka wywołuje i roznosi wirus?
     Czy może więcej wykonuje się tam testów?
     A jeśli już mowa o zgonach to zauważyłem też, że w krajach o bardzo wysokim stopniu zaszczepienia spadła ilość zgonów w porównaniu z rokiem 2020.

     • Spadła ilość zgonów kowidowych, a wrosła ilość zgonów ogólnych…

      • Nie obronisz antyszczepionkowców. Po szczepieniu spada liczba zfogonów. U nas jest mniej wyszczepionych i prawie wszyscy nieszczepieni idą do ziemi.

  • Marcin oni żyliby o rok dłużej, gdyby covid nie osłabił ich organizmu. Może nawet stosowane na nich nowe leki sprawiłyby, że żyliby 20 lat. Tylko covid ich dobił. I tak jest z 99% chorych na raka. Ludzie pojmijcie to i szczepcie.się.

 2. Przechorowałem. To tylko cięższa grypa i dalej nie zamierzam przyjmować preparatu szczepionkopodobnego. Nie neguję pandemii i antyszczepionkowcem nie jestem bo wszystkie obowiązkowe mam za sobą. Potrafię za to obserwować i widzę że szczepiony czy też nie, choruje tak samo a znam już co najmniej 20 osób które przechorowały. W szpitalach już połowa zaszczepionych. Przypadek? Ano nie, bo połowa ludzi jest zaszczepionych… Ten preparat nie działa i nie potrafię zrozumieć tej ogólnoświatowej propagandy i segregacji. Widzę za to jak większość ludzi jest skłócona i zaszczuta. To nie prowadzi do niczego dobrego.

  • dla ciebie grypa dla ponad 3% populacji wyrok śmierci albo ciężkie powikłania. Szczepionka działa i dowody masz w statystykach. gadanie, że znam X osób zaszczepionych, które ciężko zachorowały to po prostu bujdy. Szczepionka różnie działa na różne organizmy, Możesz w ogóle nie złapać lub lekko przejdziesz to samo co niezaszczepionego by doprowadziło na OIOM.

   • Powiem ci ciekawostkę: Wiesz kiedy zaczęto mnie leczyć na covid? Po okresie izolacji. Gdybym zachorował ciężko w okresie izolacji to tylko szpital, a że miałem czelność mieć łagodne objawy to dopiero po 10 dniach zaczęto się interesować moim kaszlem. Miejmy nadzieję że jestem odosobnionym przypadkiem i że innych chorych jednak się leczy…

 3. Prawda w oczy kole!

 4. A kto odpowie za mijanie się z prawdą Rady Medycznej? Szczepienia miały chronić przed wirusem w ponad 90% a tak nie jest. Ludzie mieli na tego wirusa nie umierać, umierają. Dużo ludzi umiera „nagle”. Jest więcej zgonów w roku „szczepień” niż w minionych latach. I kto tu naukowo się mylił ? Kto za to odpowie ?

 5. Za powiązania członków rady medycznej z producentami szczepionek powinna się wziąć prokuratura. Brak w mediach debaty na temat szprycowania. Tylko jedna „właściwa” narracja od dwóch lat.

 6. Jestem za. Powinni zacząć od Rady Medycznej. I to już dziś. Przechorowałem, dzięki Bogu, nie lekarzom i Radzie medycznej, która zakazuje leczyć chorych na covid.

 7. krótko na temat
  przyczyna tkwi w tym że lekarze podstawowej opieki zdrowotnej tzw. rodzinni nie leczą tylko „przestraszeni” czekają udzielając porad telefonicznych .
  natychmiastowa reakcja w postaci antybiotyku pomaga w leczeniu tego „czegoś”.
  wtedy również nie występują powikłania z innymi chorobami przyczyniające się do zgonów .

 8. Kto odpowie za defraudacje pieniędzy ? I za zamknięte lasy i gnębienie ludzi i segregację sanitarną ?

 9. Myślozbrodnia – rzecz straszna!

 10. Rada medyczna śmie twierdzić „o wartości szczepień” (chyba wyrażonej w PLN czyt. w polinach)! To nie są żadne szczepienia tylko eksperyment medyczny genetycznej modyfikacji ludzkiego DNA! Jeżeli Pfizer twierdzi, że badania nad ich preparatem zakończą się w grudniu 2023r. to znaczy że jest to eksperyment i nikt nie wie teraz, co się może stać z takim człowiekiem, co to przyjął. Zastanawia tylko czego producenci tego diabelskiego zastrzyku/ poszczególne rządy/ rady medyczne nie chcą wziąć odpowiedzialności karnej i odszkodowawczej dla ludzi, których poyebie na zdrowiu lub życiu… Ale tak, trzeba brać i osiem dawek… A Duda uzurpator, wybrany w nielegalnych wyborach wziął trzy dawki i znowu chory na covidiozę… Hahaha… To jest cyrk! Kiedyś przyjdzie dzień sądu dla tych Horbanów i innych Moravietzkich!

Z kraju