Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rada Medyczna: „Negowanie szczepień przeciw COVID-19 winno skutkować utratą stanowisk publicznych”

Rada Medyczna zabrała głos w sprawie negowania szczepień przeciwko COVID-19 przez osoby pełniące funkcje publiczne. Pismo, w imieniu Rady Medycznej, podpisał główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.

W Stanowisku Rady Medycznej z dnia 10 stycznia w sprawie szczepień przeciw Covid-19 czytamy, że szczepienie przeciw COVID-19 jest procedurą medyczną ratującą zdrowie i życie, pozwalającą na zmniejszenie tragicznych skutków pandemii.

– Jakiekolwiek twierdzenia podważające ten fakt nie tylko nie maja żadnego uzasadnienia naukowego, ale zniechęcając do szczepień zwiększają liczbę ofiar pandemii. W tym kontekście Rada Medyczna uważa, że negowanie wartości szczepień przeciw COVID-19 przez osoby pełniące funkcje publiczne jest niedopuszczalne i winno skutkować utratą stanowisk publicznych – napisano we wczorajszym Stanowisku Rady Medycznej.

Rada Medyczna jest organem pomocniczym premiera Mateusza Morawieckiego. W skład Rady wchodzi przewodniczący prof. Andrzej Horban oraz ponad piętnastu ekspertów medycznych. Zadaniem Rady Medycznej jest ocena i analiza bieżącej sytuacji w Polsce w związku z pandemią COVID-19.

(fot. pixabay.com)

66 komentarzy

 1. Rada Medyczna czy bandycka

  „Primum non nocere”

 2. To jest ludobójstwo w białych fartuchach. Norymbergia bis potrzebna.

 3. Ho, ho, ho… Horban, nie z takich odkryć wycofywali się uczeni! Si taceres, medicus esses.

 4. Za odbieranie praw ludziom winniście ponieść wszyscy konsekwencje prawne, oczywiście nie w głupim polskim pisowskim kraju kasty i innych kolesi.
  jak sasin poniesie konsekwencje wyprowadzenia 70 mln z skarbu państwa, oczywiście jest nie winny a jego ochroniarz przypadkiem dostał posadkę w zarządzie poczty polskiej,
  jak pisowce zrzekną się podwyżek które dali sobie w czasach gdy cała europa obniżała pensje politykom z powodu COVIDIOZY.
  jak VATEUSZ z swoją kancelaria oddadzą kase, która zaplanowali sobie na nowy rok, potrzebuje pan VATEUSZ 2,7 mln zł dziennie na utrzymanie kancelarii.
  to wtedy możecie cokolwiek mówic o jakichkolwiek prawach, jesteście sektą

Z kraju