Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Puławy: Trwa osuszanie biurowca. Urząd Gminy pracuje normalnie

Pomimo, że budynek Urzędu Gminy w Puławach został zalany przez wodę, pracownicy nie przerwali pracy i cały czas przyjmują interesantów. Przygotowane zostały zastępcze pomieszczenia.

Trwa osuszanie budynku Urzędu Gminy przy ul. Dęblińskiej w Puławach, po tym jak najprawdopodobniej w nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do awarii. Jak się okazało, na trzecim piętrze budynku pękła rura instalacji wodociągowej. W wyniku tego, przez spływająca wodę zostały zalane także niższe kondygnacje biurowca.

Awaria została zauważona w poniedziałek, gdy około godziny 5 rano do pracy przyszła jedna z zatrudnionych tam kobiet. Dostrzegła ona zalane wodą korytarze. Na miejsce wezwana została straż pożarna, która przez kilka godzin wypompowywała wodę z budynku. Choć od samego początku cały czas trwają prace mające na celu przywrócenie budynku do użytkowania, Urząd funkcjonuje normalnie.

Jednym z większych problemów sprawia obecnie instalacja elektryczna. Jej uruchomienie może grozić zwarciem, dlatego też, dopóki budynek nie zostanie dokładnie osuszony, zorganizowano zastępcze miejsce, w którym przyjmowani są interesanci. Na parkingu ustawiono dwa kontenery, w jednym obsługiwane są osoby w sprawach urzędowych, w drugim zaś interesanci Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Po awarii wystąpiły przejściowe utrudnienia w pracy Urzędu, które udało się jednak szybko rozwiązać. Urząd nie przerwał pracy a pracownicy na bieżąco załatwiają wszystkie sprawy, udzielają informacji, przyjmują wnioski, podania itp – wyjaśnia Kamil Lewandowski z UG w Puławach. Ponieważ nie działają telefony stacjonarne, kontakt z pracownikami Urzędu Gminy jest możliwy za pośrednictwem telefonów komórkowych, których wykaz znajduje się na stronie internetowej Gminy oraz gminnym profilu na Facebooku. Urząd funkcjonuje w normalnych godzinach pracy tj. od 7:30 do 15:30.

(fot. UG Puławy)
2016-04-20 11:00:17

Jeden komentarz

  1. To dobrze,bo kasa na wódę mi się kończy i muszę znowu złożyć wniosek .