Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Puławy: Przychodziła sprzątać, okradała pracodawcę

Puławscy policjanci zatrzymali kobietę, która od jakiegoś czasu okradała pracodawcę. 55-letnia kobieta ukradła łącznie ponad 2 tys. złotych.

Puławscy policjanci otrzymali w tym tygodniu zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z pomieszczania biurowego z z firm w Puławach. Policjanci zabezpieczyli w tej sprawie nagranie z monitoringu oraz ślady kryminalistyczne.

– Jak ustalili, pieniądze, które skradziono znajdowały się w kontenerze biurowym i ginęły od kilku miesięcy, w różnych kwotach. Mimo, że właściciele wielokrotnie zastawiali pułapki na złodzieja to dotychczas nie udało się go złapać. Przełom nastąpił dopiero w tym tygodniu- informuje mł.asp. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Policji.

Jak się okazało, sprawczynią kradzieży była 55-letnia pracownica firmy. Kobieta przychodziła sprzątać podczas nieobecności szefostwa i pozostałych pracowników.

– 55-latka bezprawnie uzyskanym kluczem otwierała zamek szuflady i kradła pieniądze w różnych kwotach, od 20 zł nawet do 1 tysiąca. Przez kilka miesięcy ukradła ponad 2300 zł. Została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie – dodaje mł.asp. Ewa Rejn-Kozak.

Kobieta usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznała się do winy i wraziła chęć dobrowolnego poddania się karze. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

2017-05-11 06:50:24
(fot. Policja Puławy)

11 komentarzy

 1. Co za prawo ? Może dadzą jej za taką bzdurę 2 lata więzienia, ksiądz pedofil dostał wyrok dwóch lat , oczywiście że nie powinna tego robić. Może brakowało na jedzenie dla dzieci . Ciekawe jaką stawkę płacił jej pracodawca , 13 zł brutto za godzinę , jeszcze pewnie od tego odliczał odkurzacz ! Jeżeli pracodawca jest uczciwy w tej sprawie to niech się wypowie o jej warunkach pracy .

 2. Miliony kradną i nie siedzą w więzieniach bo mają na łapówki dla sędziów

 3. Elvis, masz rację. To jakieś patologiczne prawo, możliwa kara nieadekwatna do czynu, żenujące.

  • Pracodawca nie odpowie nic ?

  • Złodziejki bronicie? jakieś ramy kary mają być, wiadomo że nie dostanie wysokiego wyroku. Ciekawe jak by was co miesiąc skubała na tysiąc, czy byście nie zgłaszali 😀

 4. Szkoda kobiciny, ja na jego miejscu nie zgłaszał bym tego czynu.

 5. Z tego co wiem kradla okola 8 tys miesiecznie tylko ze udowodniono jej mniej. Wiec przez kilka miesiecy sumka wiec sie uzbierala.

 6. Stara laszpra. Wstyd !!!

 7. Ile by nie ukradla – jazda kradziez jest obzydliwa i powinna byc zglaszana na policje!!!

  • Okradanie pracowników, państwa i płacenia pod stołem nie opodatkowanych pieniędzy to nie jest obrzydliwe ?

Wiadomości z info112