690 680 960

Puławy: Pobił 13-latka i ukradł mu telefon. Recydywista aresztowany

Puławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który napadł na 13-latka i ukradł mu telefon. Jak się okazało 24-latek ma na koncie więcej przestępstw.

W miniony poniedziałek policjanci z Puław otrzymali informację o kradzieży telefonu. Poszkodowanym okazał się 13-latek, któremu nieznany sprawca wyrwał z ręki telefon o wartości 1000 zł a następnie groził pobiciem. Kryminalni z Puław tego samego dnia zatrzymali 24-latka. Mężczyzna trafił do aresztu.

– Policjanci ustali, że zatrzymany może być sprawcą rozboju dokonanego na ul. Wojska Polskiego pod koniec listopada. Wówczas nieznany mężczyzna pobił mieszkańca Puław, któremu zerwał łańcuszek z szyi oraz z kieszeni skradł 100 złotych. Tych dwóch przestępstw zatrzymany dopuścił się w warunkach recydywy, czyli takich samych czynów za które odsiadywał już wyrok z areszcie – informuje kom. Marcin Koper z puławskiej Policji.

24-latek na trzy miesiące trafił do aresztu, dzisiaj został przewieziony do Zakłady Karnego.

2016-01-07 20:41:52
(fot. ilustr. lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. manekin go ułaskawi

 2. To tak dziala nasz system resocjalizacji? Przytulna ciepła cela, tv-sat, dvd, pokój intymny, trzy posiłki dziennie i żadnej bron Boże ciężkiej … ba jakiejkolwiek pracy bo przecież w zakładzie karnym oni są ludźmi i zasługują na szacunek. Przygotowano wiec go prawidłowo do życia w społeczeństwie.

  • Melchior Pierdółko - brat Apoloniusza, też Pierdółko, a mąż starej Pierdółki

   Tak, taka prawda. Dla wielu to nawet sposób na życie.
   Michę dostanie, nie musi się martwić o miejsce do spania, o czas do wstawania, ani o opłaty typu; czynsz, prąd, wywóz śmieci, czy nawet własne dzieci.
   Raz w tygodniu zmiana pościeli, kapiel… ino browca brak. A wypiło by się…
   Jednak w 99,99% to same plusy na koszt podatnika. 😉

  • DVD i TV? Jak sobie kupisz i przywiezie do ZK, pokój intymny na P2 po wielu miesiącach próźb i pochwał, tym obiadem byś się nie najadł, często zimny, niedogotowane kluchy itp. Gdyby nie zakupy w kantorze i paczki żywieniowe umarli by z głodu. Pracować chcą prawie wszyscy bo to ich zbliża do wcześniejszego opuszczenia zakładu, tylko to od dyrektora zk zależy czy pozwoli na pracę danemu więźniowi. Widzę, że wyznajesz zasadę „nie znam się, ale się wypowiem” powtarzasz brednie którymi was karmią media i internet. Jakbyś trafił do aś lub zk to byś śmiał się z tego co wyżej napisałeś. Współczuję ludziom którzy nie potrafią samodzielnie myśleć.

   • Swawolnik lubelski

    Jeśli tak jest, jak pan napisałeś, panie Lollllll, to lepiej jest niż myślałem.
    Bo ani Areszt Śledczy, ani Zakład Karny nie powinien się komuś jawić z darmowym hotelem, czy nie daj Boże (!), z wczasami.
    A praca? Powinna być ciężka i obowiązkowa, żeby owi męczennicy mogli zarobić na swoje utrzymanie w kryminale, utrzymanie swoich rodzin na wolności i pospłacać odszkodowania dla poszkodowanych ich działalnością, oraz grzywny i koszty sądowe.

    • Też się cieszę że mają ciężko, tylko wkurza mnie, że inni gadają brednie o „wygodach ” które panują w aś i zk. Praca to głównie na budowie, w schroniskach dla zwierząt, sprzątanie ulic itp. Niezależnie od pogody, więc swoje też doświadczą. Naprawdę nie ma tam lekko i o to chodzi, a te wielkie miliony o których ludzie piszą idą głównie na opłaty światła, wody i oczywiście premie dla pracowników służby i dyrektorów.

 3. wielki kozak zabrał telefon 13latkowi, niech wyskoczy do jakiegoś napakowanego 25-30 latka szkoda mi że tacy są wśród nas

Kursy walut

 • USD 4.4415zł -0.17%
 • GBP 5.4558zł -0.1%
 • EUR 4.6898zł 0.1%
 • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!