690 680 960

Puławy: Pobierał zaliczki na sprowadzenie pojazdów. Oszukał blisko 100 osób

W ręce policjantów wpadł mężczyzna, który oszukał blisko 100 osób w całym kraju. 38-latek pobierał zaliczki na sprowadzenie aut z zagranicy a następnie kontakt z nim się urywał.

Na początku bieżącego roku do komendy Policji w Puławach zgłosił się mężczyzna, który wpłacił zaliczkę na zakup pojazdu, po czym kontakt ze sprzedającym się urwał. Sprawą zajęli się puławscy policjanci, którzy ustalili tożsamość mężczyzny. Informacja ta trafił do policyjnych baz danych.

– W miniony wtorek w trakcie rutynowej kontroli w Gorlicach, zatrzymany został 38-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna trafił do puławskiego, policyjnego aresztu. Okazało się, że poszukiwany 38-latek ma na koncie więcej tego typu oszustw. Mężczyzna posługiwał się danymi innych osób tzw. słupów, posiadał kilka kont bankowych, kilka telefonów. Korzystał z internetu logując się na serwerach zagranicznych – informuje kom. Marcin Koper z puławskiej Policji.

Mężczyzna ogłaszał na portalach aukcyjnych oferty samochodów w okazyjnych cenach, gdzie warunkiem było wpłacenie zaliczki w kwocie od 1 do 2 tys. złotych.

 


– Oszukanych może być około 100 osób z całej Polski, gdzie straty wynoszą ponad 100 tys. złotych. W czwartek mężczyzna usłyszał 54 zarzuty oszustwa. Sprawa jest rozwojowa, a akta innych spraw z terenu kraju spływają do puławskiej jednostki Policji – dodaje kom. Marcin Koper.

Mężczyzna w 2012 roku opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za oszustwa. Teraz grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. 38-latek trafił do aresztu.

2016-05-07 11:03:16
(fot. wideo Policja Puławy)

2 komentarze

  1. Trochę pszypau

  2. Niedorzecznik prasowy 112

    Nie chcę tłumaczyć pana oszusta, ale jakie szanse na zatrudnienie taki ma po wyjściu z pierdla?
    Robi to co umie, a że znajduje durniów… to inna opowieść. :mrgreenn:

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy