Pseudokibice szykowali atak. W skontrolowanych pojazdach osoby z Lublina i Zamościa

Pseudokibice wyposażeni w kominiarki, pałki teleskopowe i rękawice bokserskie jechali na mecze swoich drużyn. Wśród skontrolowanych przez mazowiecką policję, były osoby z Lublina i Zamościa.

Mazowieccy policjanci rozpracowujący środowiska pseudokibiców zapobiegli ustawce. Operacyjni z Radomia i Białobrzegów ustalili, że na parkingu w lesie, w okolicach Białobrzegów może dojść do ataku na kibiców ze Stalowej Woli, którzy jechali na mecz do Legionowa.

W trakcie kontroli trzech pojazdów, którymi poruszały się osoby z Warszawy, policjanci znaleźli rękawice bokserskie, kominiarki i pałki teleskopowe. Wylegitymowano 11 osób. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji mazowieckich policjantów nie doszło do konfrontacji.

Co więcej tego samego dnia, policjanci z Radomia w rejonie Iłży w środku lasu ujawnili 6 samochodów, w których znajdowało się 17 osób z Lublina i Zamościa. Jak informują policjanci, osoby te chciały napaść na kibiców ze Stalowej Woli, wracających z meczu z Legionowa.

W bagażnikach pojazdów odnaleziono rękawice bokserskie, kominiarki, ochraniacze, które miały najprawdopodobniej posłużyć w porachunkach pseudo kibicowskich.

Kierowcy pojazdów zostali, zgodnie z kodeksem wykroczeń, ukarani mandatami za wjeżdżanie pojazdami silnikowymi do lasu bez zgody właściciela lasu.

271-39240

271-39243

2018-05-14 15:45:06
(fot. Policja Radom)

Zobacz również

19 komentarzy

  1. Nie łapie . Dlaczego milicja się wtrąca , chcieli ludzie sobie potrenować to nie dali. Zawsze znajdzie się jakiś uchol co z liścia strzeli Ech …..

  2. ciekawi mnie to .że policja wiedziała .ze kibile nie mieli zezwolenia od gajowego na wjazd do lasu. ale sama policja moze wywozic obywateli do lasu i tam ich pozostawic

  3. Hehehehe nie złe polowanko na stalówke pod punktowo

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie