690 680 960

Łęczna: Pseudokibice poszaleli. Pięć osób zatrzymanych

W niedziele zatrzymanych zostało pięciu mężczyzn, którzy w trakcie meczu odpalili a następnie wrzucili na murawę boiska race świetlne a także znieważyli funkcjonariuszy.

Podczas niedzielnego meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Górnik Łęczna – GKS Tychy, który odbywał się na stadionie w Łęcznej na murawę boiska zostały wrzucone odpalone race świetlne. Ze względu na to, że doszło do zakłócenia imprezy masowej, zabezpieczający mecz funkcjonariusze policji natychmiast przystąpili do ustalenia osób odpowiedzialnych za chuligański wybryk. Dzięki nagraniom z monitoringu ustalono trzech mężczyzn, którzy wnieśli na stadion a następnie odpalili race.

Po zakończonym meczu za bramą wyjściową stadionu policjanci dokonali ich zatrzymania. Podczas tych czynności, dwóch innych mężczyzn zaczęło znieważać mundurowych i stosować wobec nich groźby w celu zmuszenia do zaniechania czynności służbowych. Mężczyźni nie wykonywali poleceń policjantów i utrudniali im prowadzone działania związane z zatrzymaniem sprawców, którzy rzucili race. Wobec powyższego, funkcjonariusze postanowili ich również zatrzymać.

Dzisiaj cała piątka zostanie doprowadzona przed oblicze prokuratora z wnioskiem o postępowanie w trybie przyspieszonym. Trzej mieszkańcy Lublina, Bychawy i Sawina w wieku 18 i 22 lat odpowiedzą za złamanie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych za które grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zaś dwóch mieszkańców Łęcznej w wieku 18 i 20 lat odpowie za znieważenie oraz stosowanie gróźb wobec policjantów.

(fot. Górnik Łęczna – zdjęcie ilustracyjne)
2013-11-25 12:36:51

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największe wydarzenie w Lublinie dla osób z niepełnosprawnością
Dożynki dworskie w Muzeum Wsi Lubelskiej
Re: tradycja – Jarmark Jagielloński ponownie zawita do VIVO! Lublin
Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022