Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przez weekend lubelscy policjanci zatrzymali 22 prawa jazdy, 15 kierowców było pod wpływem alkoholu

Podczas policyjnych działań w miniony weekend mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie skontrolowali niemal 800 kierowców. W 22 przypadkach policjanci zatrzymali prawa jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, podczas minionego weekendu, skontrolowali blisko 800 uczestników ruchu drogowego i ujawnili prawie 700 wykroczeń.

Funkcjonariusze zatrzymali aż 22 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h oraz ujawnili 15 kierowców pod wpływem alkoholu. Działania kontrolne prowadzone były w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”.

Policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, funkcjonariusz ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Kierujący musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem do 500 złotych oraz 10 punktami.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. Czyli , reasumując pracę policji, przybyło ok. 30 użytkowników dróg którzy będą poruszać się samochodami bez ważnych uprawnień do kierowania. Ale co się dziwić jak ministra od transportu wożą tymi beemkami co to nawet jadąc na bombach wypadek spowodują…

  2. hehehehe dobrze ze nie stali na drodze do dysa bo jeszcze sam prawko bym stracil ale i bez prawka dalej bym smigal swoja e60 535d w chipie na 350 koni a wszystkim dziadom w welurkach szczeki by opadaly az po same jaja hehehehe

  3. Szkoda tylko ze te mandaty pozostają śmiesznie niskie i wydaja się być mało odczuwalne . Chołota nocna juz zaczyna się przenosić z weekendowych nocy na noce dnia powszedniego. Działanie policji typu akcja weekend to za mało powinna być akcja week non stop.

  4. Nawet się nie zbliżyli do skali problemu. A zamiast kwitów powinni zabierać samochody. Pijak nie pojedzie tylko, jak nie ma czym pojechać.

  5. Mandat w wysokości 500 PLN to duuuuużo taniej niż wyjazd na tor. Nie mówiąc o prawdopodobieństwie wykrycia takiego wykroczenia, które to jest mizernie niskie.

  6. Zabierać samochód którym aktualnie się porusza sprawca! Nikt nie będzie nikomu pożyczał ! Bez prawa jazdy dalej będą się poruszać po drogach! bez auta już nie!

Wiadomości z info112