Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Przez kilka dni plac Litewski był niebiesko – biały, teraz będzie różowy

Od poniedziałku iluminacja placu Litewskiego jest niebiesko-biała. W niedzielę przybierze zaś różowe barwy. W obu przypadkach jest to gest solidarności.

Od poniedziałku iluminacja placu Litewskiego w Lublinie miała niebieskie i białe barwy. Był to gest solidarności z mieszkańcami Izraela, a w szczególności z osobami zamieszkującymi Rishon Le Zion, które to jest miastem partnerskim Lublina. Państwo to zostało zaatakowane przez Hamas, wojna zbiera tragiczne żniwo, gdyż są już tysiące zabitych i rannych. Przede wszystkim jednak cierpią cywile.

W najbliższą niedzielę centralny plac miasta przybierze natomiast różowe barwy. Wszystko z okazji Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi, który obchodzony będzie właśnie 15 października. W geście solidarności z osobami zmagającymi się z tą chorobą, Miasto Lublin symbolicznie włącza się w obchody wydarzenia.

Podświetlone na różowo zostaną fontanna, topola czarna – tzw. Baobab oraz donice kasztanowców. Barwę zmieni również oświetlenie Areny Lublin.

15 komentarzy

  1. Wkurzony lublinianin

    Czy miasto zamierza też podświetlić plac kolorami palestyńskimi w ramach solidarności z ofiarami w Palestynie? Czy osoby podejmujące decyzje dotyczące tych podświetleń mają w ogóle piątą klepkę i były by uprzejme nie angażować mojego miasta w tak kontrowersyjne sprawy?

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport