Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przez kilka dni były problemy z wyjazdem z ul. Doświadczalnej. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z al. Witosa działa już poprawnie

Przez kilka dni od naszych Czytelników otrzymywaliśmy zgłoszenia o niedziałającej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Witosa z ul. Doświadczalną. Jak się okazało przyczyną tego stanu rzeczy była usterka techniczna. Obecnie sygnalizacja działa już poprawnie.

Na skrzyżowaniu ul. Doświadczalnej z al. Witosa przez kilka dni nie działała sygnalizacja świetlna. Czytelnicy zgłaszali nam, że wyjazd z Felina, zamiast kilku minut, trwał nawet kilkanaście. Chodziło m.in. o skręt w lewo z ul. Doświadczalnej w kierunku centrum. Podobnie długo, po drugiej stronie, kierowcy czekali na wyjazd od strony Strefy Ekonomicznej. Jak się okazuje wszystkiemu winna była usterka. Jak wyjaśnia Miasto Lublin, nie była łatwa do zlokalizowania.

– Problem z poprawnym funkcjonowaniem sygnalizacji na skrzyżowaniu al. Witosa z ul. Doświadczalną pojawił się z końcem stycznia. Występowało zwarcie na okablowaniu, co doprowadzało do wyłączania sygnalizacji. Z uwagi na to, że usterka nie była łatwa do zlokalizowania, firma IKOM Sp. z o.o. – prowadząca bieżące utrzymanie tej sygnalizacji – stale prowadziła prace na tym skrzyżowaniu szukając przyczyny. Wiązało się to z przeglądem wszystkich sygnalizatorów, wnęk kablowych w masztach oraz studni kablowych. Ostatecznie udało się zdiagnozować uszkodzony kabel w kanalizacji sygnalizacyjnej, który powodował zwarcie – wyjaśnianiała nam Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Co więcej, konieczne było również ponowne wgranie oprogramowania sterownika. Trwały prace w tym zakresie, by jak najszybciej uruchomić sygnalizację. Aktualnie działa już ona poprawnie.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

3 komentarze

  1. Problemy? A było postawić sterowanie manualne.

  2. A to nasi policjanci potrafią tylko jeździć ciepło i wygodnie Skodami i polować ? Trochę ruchów łapkami by nie zaszkodziło , a i upłynniło by ruch .

Z kraju