690 680 960

Prześwietlili ciężarówkę rentgenem, znaleźli nielegalne papierosy

funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej w trakcie czynności kontrolnych na terenie terminalu samochodowego w Koroszczynie ujawnił w jednej z ciężarówek 67 000 paczek nielegalnych papierosów. Kontrabandę udało się wykryć dzięki prześwietleniu pojazdu urządzeniem rtg.

W poniedziałek funkcjonariusze Pierwszego Referatu Realizacji w Terespolu poddali prześwietleniu urządzeniem rtg pojazdy ciężarowe wjeżdżające na terytorium Polski.

Na podstawie uzyskanego obrazu wytypowano do szczegółowej kontroli ciężarówkę rosyjskiego przewoźnika.

Zgodnie z dokumentami w naczepie miał znajdować się piasek szlifierski. Wewnątrz jednak funkcjonariusze znaleźli papierosy bez znaków polskiej akcyzy marki „Fest”, które ukryto w plastikowych pojemnikach z piaskiem.

Wyładunek całego towaru trwał kilka godzin. Łączna wartość rynkowa zatrzymanej kontrabandy wyniosła ponad 900 tys. zł. Postępowanie w sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

20180123 Koroszczyn tir2

20180123 Koroszczyn tir1

2018-01-23 10:20:59
(fot. KAS)

6 komentarzy

 1. kierowca eM Pe Ka

  Przemytnicy coraz „dostają po rogach”, a jednak „interes” się opłaca, na tyle, że fajurki są o połowę tańsze niż te z polskimi „”świętymi” znakami akcyzy skarbowej

  • Akcyzę obniżyć na tyle, żeby cena fajurek tych zza miedzy i tych jedynie słusznych była niewiele się różniąca, to przemytniczy interes szlag trafi, ale wtedy zamiast kraść papieroski przemytnikom, trzeba by uruchomić produkcję naszych, polskich (lepszych bo polskich).

   • A najlepiej to nie kupowac zadnych papierosow. I przemyt zniknie i ludzie zdrowsi beda. Tylko ZUS bedzie marudzil.

 2. a ja kiedys w pudelkach po papierosach przemycalem piasek , i nikt sie nie skapnal hehehehe

 3. w interesie zusu jest by jak najwięcej ludzi umierało na nowotwory najlepiej w wieku 50+ W tej chwili jest to ponad 20 procent zgonów , było by fajnie jak by ten wskaźnik wzrósł do ponad 40 procent. ” Za ” są firmy pogrzebowe „kwiaciarnie” na majdanku , proboszczowie wielu parafii oraz wiadomo szakale typu woźny ,styks , charon i inne hieny.

 4. No to skarbówka ma co palić darmowe nie szkodzi

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas