Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przerwał prace na polu i zaalarmował służby

W trakcie prac polowych mieszkaniec gminy Grabowiec natknął się na pozostałość z czasów II wojny światowej. Mężczyzna niezwłocznie powiadomił o wszystkim policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren przed dostępem do niewybuchu osób postronnych. Neutralizacją zaś zagrożenia zajął się patrol saperski.

W czwartek zamojscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na polu w jednej z miejscowości na terenie gminy Grabowiec odnaleziono wystający z ziemi prawdopodobnie pocisk moździerzowy.

– Pozostałość po II wojnie światowej odnalazł właściciel posesji, który wykonywał prace polowe. 31-latek przerwał prace i zawiadomił mundurowych. Powiadomieni policjanci z Posterunku w Miączynie zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznego przedmiotu – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Na miejsce skierowano również patrol saperski z chełmskiej jednostki wojskowej. Żołnierze zabezpieczyli pocisk i zabrali go do zniszczenia.

Znalazłeś niebezpieczny przedmiot? Powiadom służby!

Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne. Niewybuchu nie wolno samodzielnie przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. Miejsce jego odnalezienia należy zabezpieczyć i zadbać, aby nikt się do niego nie zbliżał. Natychmiast należy także powiadomić policjantów.

3 komentarze

  1. Na podwórku słońce świeci, gra na srebrnej dziadka plombie.
    Na podwórku czwórka dzieci z dziadkiem bawi się przy bombie.

    kto zna śpiewa dalej.

  2. wygląda na wkopek sąsiada, moździerz to broń stromotorowa, a ta tutaj jakby celowo wkopana pionowo zapalnikiem do góry w ramach pomocy dobrosąsiedzkiej

Dodaj komentarz

Z kraju