Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Przekroczyła prędkość, była pijana. Straciła już prawo jazdy, teraz czeka ją sąd

Parczewscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kobietę kierującą peugeotem, która przekroczyła dopuszczalną prędkość. Jak się okazało, 36-latka była nietrzeźwa. W organizmie miał ponad promil alkoholu.

W minioną sobotę w miejscowości Sosnowica policjanci ruchu drogowego parczewskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej peugeota, którego kierująca przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 45 km/h.

– 36-latka, mieszkanka gminy Sosnowica, była w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu w jej organizmie. Kobieta straciła prawo jazdy. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kolejna dolegliwość to obowiązek uiszczenia świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Świadczenie to wynosi od 5 do 60 tysięcy złotych – wyjaśnia sierżant sztabowy Anna Borowik z parczewskiej Policji.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości, która jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla samego siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

5 komentarzy

  1. To była pijana czy w stanie nietrzeźwości? Bo tytuł jedno, tekst co innego… A z punktu widzenia konsekwencji ma to duże znaczenie.

  2. Piekło kobiet.

  3. Za 1 promil, już powinna zaliczać 100 dni odsiadki. Reszta kar później.

  4. piniędzy nima w Zakopanem

    Kartonowe państwo ,kartonowy kraj..!!

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport