Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przekroczył prędkość, trafił do więzienia

Świdniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi, który w Dorohuczy przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że 39-letni kierowca pojazdu jechał pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów oraz był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

W niedzielę policjanci z Wydziału Ruchu świdnickiej komendy prowadzili działania kontrolno-pomiarowe w miejscowości Dorohucza. Około godziny 15.30 do kontroli drogowej zatrzymali kierującego pojazdem marki Audi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość.

– Kierowcą pojazdu był 39-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego. Za popełnione wykroczenie został ukarany w drodze postępowania mandatowego. Okazało się jednak, że mężczyzna posiada aktywny zakaz sądowy kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązujący do 2025 roku. Ponadto jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Chełmie do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 180 dni – informuje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka ze świdnickiej Policji.

Pojazd, którym poruszał się 39-latek został odholowany na policyjny parking, natomiast mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie śledczym.

10 komentarzy

  1. polepszył sobie

  2. Marka pojazdu przypadkowa.

    • Przynajmniej dobrze, że nie ma rowerów marki aŁdi. Ale by się działo. Toż to jakby TIR na nas jechał pod prąd autostradą.

  3. Ciut odpocznie. Dostanie kolejny zakaz. A i jeszcze pewnie jakaś grzywnę.

  4. Chłop z Charlęża

    Zabrakło mu szczęścia

  5. rowerem na madagaskar zamiast samolotu

Dodaj komentarz