Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

Przejechała po stopie pieszej, kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

W środę rano w rejonie skrzyżowania ul. Lotniczej z ul. Droga Męczenników Majdanka doszło do zdarzenia drogowego z pieszą. Poszkodowana kobieta z obrażeniami nogi trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 9 na ul. Droga Męczenników Majdanka, w rejonie skrzyżowania z ul. Lotniczą. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem pieszej.

Policjanci ustalili wstępnie, że kierująca pojazdem osobowym marki Fiat, poruszała się ul. Lotniczą od strony ul. Pogodnej i wykonywała manewr skrętu w prawo w kierunku Drogi Męczenników Majdanka. W pewnym momencie kobieta przejechała po stopie pieszej, która przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Poszkodowana kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Obie uczestniczki zdarzenia był trzeźwe. Obecnie w rejonie wypadku nie ma utrudnień w ruchu. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Przejechała po stopie pieszej, kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

Przejechała po stopie pieszej, kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

Przejechała po stopie pieszej, kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

Przejechała po stopie pieszej, kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

(fot. lublin112.pl\nadesłane)

19 komentarzy

 1. Na Stopie należy się zatrzymać. To żeś kierowco przepod 🙂

 2. a po co patrzeć w prawo (gdzie była piesza) przecież wiadomo że jak się skręca w prawo to się patrzy w lewo czy nic nie jedzie….

 3. Filip z konopi (siewnych)

  To po co ta piesza wystawiła girę ?

  • piesza wchodziła na przejście mając zielone światło a kierowczyni jechała bo miała strzałkę warunkową – pytanie jednak jak chodzi Filip z konopi siewnych skoro nóg nie wystawia ??

   • Filip z konopi (siewnych)

    Wystawia ino uważa jak idzie, a nie: gały w telefon i ognia do przodu, bo przecież zielone…

   • kierowczni? a co to za stworzenie – ni to kierowca, ni kierownik, ni kierownica. Choć prz tej nowomodzie tworzenia żeńskich odmian zawodów ta kierownica pasuje chyba jak ulał.

  • Taki rozmiar giry.

 4. Wjeżdzając na drogę poprzeczną niewazne czy w prawo czy w lewo zawsze masz ustąpić pieszemu przechodzącemu przez drogę na którą wjeżdzasz, nawet jesli pieszy przechodzi przez drogę na której nie jest wyznaczone pdp.

  • Tam jest sygnalizacja- teraz pytanie kto miał jakie światło- jeśli piesza, wtargnęła na swoim czerwonym to kierowca nie ponosi za to odpowiedzialności. Jeśli jednak kierowca miał czerwone i zieloną strzałkę lub zielone a piesza
   też zielone, to faktycznie, obowiązkiem kierowcy, jest ustąpić pieszej, pierwszeństwa. Zastanawia mnie jeszcze inny fakt- którym kołem, kierowca, najechał pieszej na stopę? Piesza wchodząc na przejście nie widziała pojazdu-zrobiła tak duży krok że nie została zahaczona lusterkiem, które znajduje się za przednim kołem? A może celowo włożyła stopę pod tylne koło ? Czy to aby nie jest próba wyłudzenia odszkodowania? Widziałam kiedyś taką sytuację. Mam nadzieję że Policja, zbada tę sprawę odpowiednio i sprawdzi o co tu chodzi.

 5. Przejścia i przejazdy dla rowerów powinny być minimum 10m od skrzyżowań, 20m od zatok przystankowych. Po zmianie przepisów rd co do pieszych jest Sajgon. Jestem za pierwszeństwem pieszych, ale nie w takich uwarunkowaniach.

  • Przepisy nic nie zmieniły w tej kwestii. Wcześnuej piesza też miałaby zielone a kierowca musiał uważać. Mam nadzieję, że nie prowadzisz żadnego pojazdu z taką (nue)znajomością przepisów.

  • biegły sądowy

   Dobra może jeszcze napiszesz o wysokiej inflacji, zapaści w służbie zdrowia itp. Typie tam są światła, nowe przepisy niczego w tym zakresie nowego nie wniosły. Ewidentna wina kierowcy. Czy jakby był artykuł o tym jak piesza na czerwonym wybiegła przed samochód to też byś się tak każdego tematu w koło czepiał? Szła kobieta na zielonym, inna kobita skręcając w prawo, przy małej prędkości no nie dała rady zauważyć człowieka. 10 lat temu dokonałaby takiego samego wykroczenia. Jej wina, koniec tematu.

 6. A co z prawem jazdy? Zabrali? Czy tylko mandat?

  • Co z prawem jazdy? Obowiązkowa wymiana bezterminowych praw jazdy zaplanowana jest na lata 2028 – 2033, to znaczy, że najwcześniej można zgłosić się do urzędu w 2028 roku, najpóźniej – w 2033. Po tym roku wszyscy muszą już mieć nowe prawa jazdy, które będą ważne maksymalnie 15 lat.

 7. Jedna baba drugiej babie……zgotowała ten los

 8. Niech dalej łażą jak święte krowy. Oczywiście w przekonaniu że mają pierwszeństwo przed samochodami. Czapki z głów przed ustawodawcami.

 9. No to platfus… :/