690 680 960

Przejechała po stopie pieszej, kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

W środę rano w rejonie skrzyżowania ul. Lotniczej z ul. Droga Męczenników Majdanka doszło do zdarzenia drogowego z pieszą. Poszkodowana kobieta z obrażeniami nogi trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 9 na ul. Droga Męczenników Majdanka, w rejonie skrzyżowania z ul. Lotniczą. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem pieszej.

Policjanci ustalili wstępnie, że kierująca pojazdem osobowym marki Fiat, poruszała się ul. Lotniczą od strony ul. Pogodnej i wykonywała manewr skrętu w prawo w kierunku Drogi Męczenników Majdanka. W pewnym momencie kobieta przejechała po stopie pieszej, która przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Poszkodowana kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Obie uczestniczki zdarzenia był trzeźwe. Obecnie w rejonie wypadku nie ma utrudnień w ruchu. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112.pl\nadesłane)

19 komentarzy

 1. Na Stopie należy się zatrzymać. To żeś kierowco przepod 🙂

 2. a po co patrzeć w prawo (gdzie była piesza) przecież wiadomo że jak się skręca w prawo to się patrzy w lewo czy nic nie jedzie….

 3. Filip z konopi (siewnych)

  To po co ta piesza wystawiła girę ?

  • piesza wchodziła na przejście mając zielone światło a kierowczyni jechała bo miała strzałkę warunkową – pytanie jednak jak chodzi Filip z konopi siewnych skoro nóg nie wystawia ??

   • Filip z konopi (siewnych)

    Wystawia ino uważa jak idzie, a nie: gały w telefon i ognia do przodu, bo przecież zielone…

   • kierowczni? a co to za stworzenie – ni to kierowca, ni kierownik, ni kierownica. Choć prz tej nowomodzie tworzenia żeńskich odmian zawodów ta kierownica pasuje chyba jak ulał.

  • Taki rozmiar giry.

 4. Wjeżdzając na drogę poprzeczną niewazne czy w prawo czy w lewo zawsze masz ustąpić pieszemu przechodzącemu przez drogę na którą wjeżdzasz, nawet jesli pieszy przechodzi przez drogę na której nie jest wyznaczone pdp.

  • Tam jest sygnalizacja- teraz pytanie kto miał jakie światło- jeśli piesza, wtargnęła na swoim czerwonym to kierowca nie ponosi za to odpowiedzialności. Jeśli jednak kierowca miał czerwone i zieloną strzałkę lub zielone a piesza
   też zielone, to faktycznie, obowiązkiem kierowcy, jest ustąpić pieszej, pierwszeństwa. Zastanawia mnie jeszcze inny fakt- którym kołem, kierowca, najechał pieszej na stopę? Piesza wchodząc na przejście nie widziała pojazdu-zrobiła tak duży krok że nie została zahaczona lusterkiem, które znajduje się za przednim kołem? A może celowo włożyła stopę pod tylne koło ? Czy to aby nie jest próba wyłudzenia odszkodowania? Widziałam kiedyś taką sytuację. Mam nadzieję że Policja, zbada tę sprawę odpowiednio i sprawdzi o co tu chodzi.

 5. Przejścia i przejazdy dla rowerów powinny być minimum 10m od skrzyżowań, 20m od zatok przystankowych. Po zmianie przepisów rd co do pieszych jest Sajgon. Jestem za pierwszeństwem pieszych, ale nie w takich uwarunkowaniach.

  • Przepisy nic nie zmieniły w tej kwestii. Wcześnuej piesza też miałaby zielone a kierowca musiał uważać. Mam nadzieję, że nie prowadzisz żadnego pojazdu z taką (nue)znajomością przepisów.

  • biegły sądowy

   Dobra może jeszcze napiszesz o wysokiej inflacji, zapaści w służbie zdrowia itp. Typie tam są światła, nowe przepisy niczego w tym zakresie nowego nie wniosły. Ewidentna wina kierowcy. Czy jakby był artykuł o tym jak piesza na czerwonym wybiegła przed samochód to też byś się tak każdego tematu w koło czepiał? Szła kobieta na zielonym, inna kobita skręcając w prawo, przy małej prędkości no nie dała rady zauważyć człowieka. 10 lat temu dokonałaby takiego samego wykroczenia. Jej wina, koniec tematu.

 6. A co z prawem jazdy? Zabrali? Czy tylko mandat?

  • Co z prawem jazdy? Obowiązkowa wymiana bezterminowych praw jazdy zaplanowana jest na lata 2028 – 2033, to znaczy, że najwcześniej można zgłosić się do urzędu w 2028 roku, najpóźniej – w 2033. Po tym roku wszyscy muszą już mieć nowe prawa jazdy, które będą ważne maksymalnie 15 lat.

 7. Jedna baba drugiej babie……zgotowała ten los

 8. Niech dalej łażą jak święte krowy. Oczywiście w przekonaniu że mają pierwszeństwo przed samochodami. Czapki z głów przed ustawodawcami.

 9. No to platfus… :/

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas