Przed nami ostatni weekend wakacji. Dożynki, Festyny, Festiwale i inne imprezy

Jak co tydzień prezentujemy wydarzenia, które przez najbliższe dni odbywać się będą w całym regionie. Jeżeli jeszcze nie zaplanowaliście, gdzie się wybrać, warto skorzystać z tego, co przygotowali organizatorzy poszczególnych imprez.

W ostatni weekend wakacji, podczas którego pogoda ma być wyjątkowo sprzyjająca, warto wybrać się na jedno z wielu wydarzeń, które odbywać się będą w naszym regionie. Zwłaszcza, że sezon powoli dobiega końca i z tygodnia na tydzień będzie coraz mniej tego typu imprez. Do wyboru są m.in.: Kazimierskie Winobranie, Noc Kultury w Chełmie, Muzyczne Zakończenie Wakacji w Parku Miejskim w Opolu Lubelskim, Festyn Wiejski w Laskach koło Parczewa, Zakończenie Lata w Dęblinie, Festyn Pożegnanie Lata w Puławskiej Marinie, Festiwal Pieczonego Wieprza” w Parku Podzamcze koło Łęcznej, Zakończenie Wakacji w Konstantynowie, Rajd rowerowy Łęczna – Jaszczów, Plenerowe widowisko „Wesele w Gręzówce”, Festiwal Kultury Żydowskiej w Chełmie, Kolorowe Zakończenie Lata w Horodysku, czy też liczne wycieczki w Kazimierzu Dolnym.

W niedzielę o godz. 11.00 w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie rozpocznie się spacer z przewodnikiem. Tematem przewodnim będą „Symbiozy porostowe – jak one działają? O różnorodności świata porostów”. Lubelski browar wraz z Urzędem Miasta Lublin oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego organizują nowe wydarzenie, jakim jest Festiwal Kultury Piwnej. Impreza przeznaczona jest nie tylko dla miłośników piwa, lecz dla całych rodzin. Więcej informacji TUTAJ. Z kolei Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Spiczynie w powiecie łęczyńskim świętować będą 110 rocznicę powstania. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:00 zbiórką na parkingu przed kościołem p.w. św. Anny w Kijanach. TUTAJ znajdziecie program wydarzenia.

Nie zabraknie też imprez dożynkowych. Odbywać się one będą m.in. w gminach: Abramów, Krzywda, Dorohusk, Konopnica, Uścimów, Jarczów, Serniki, Józefów, Trzeszczany, czy Łukowa. Jednak to nie wszystko. Święto plonów powiatu włodawskiego odbędzie się w Woli Uhruskiej, powiatu radzyńskiego w Woli Osowińskiej, powiatu chełmskiego w Rejowcu a powiatu bialskiego w Wilczynie. Jeżeli chodzi o doznania muzyczne, na wielu z tych wydarzeń wystąpią znane i lubiane zespoły: Brathanki, Smile Trio Blus, Dawid Kwiatkowski z zespołem, Rokiczanka czy też Megitza. Nie zabraknie też muzyki disco polo w wykonaniu zespołów: Megustar, Lider, News, Masters, Bayera, Mario Bischin, Daj To Głośniej, Power Boy, Rompey, Basta, Chilli oraz Nokaut. Poniżej plakaty z poszczególnymi wydarzeniami, jakie zaplanowano na najbliższy weekend w województwie lubelskim.

(fot. materiały organizatorów)

2 komentarze

  1. a dożynki w Strzyżewicach? Rozumiem, że to straszna lipa i nie ma co reklamować.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska