Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Przed lubelskim Ratuszem wspominano Pawła Adamowicza. „Zabiła go nienawiść, hejt i propaganda” (zdjęcia)

Pięć lat temu zginął prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. W rocznicę jego śmierci zapalono znicze oraz wspominano, co przyczyniło się do tego tragicznego zdarzenia.

Dziś mija piąta rocznica tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Na placu Łokietka przed lubelskim Ratuszem zebrały się osoby, które wspominały prezydenta jak też wskazywały, co doprowadziło do tego zdarzenia. Wydarzenie zorganizował Komitet Obrony Demokracji.

Jak wyjaśniano, przez ostatnie lata byliśmy świadkami siania nienawiści wobec drugiego człowieka. Jednak trzy miesiące temu postawiono na Polskę otwartą i życzliwą, gdzie jedna osoba drugiej podaje rękę. Dlatego też nie można pozwolić, aby w sercach Polaków kiedykolwiek jeszcze zagościła nienawiść i pogarda wobec innych.

– Przypomnijcie sobie, jak nienawiść pokonała na chwilę Jurka Owsiaka, który powiedział, że nie będzie już organizował WOŚP. Następnego dnia z tego się wycofał, gdyż dobro zawsze zwycięża. Dzisiaj, kiedy możemy mieć nadzieję, że władza wróciła do takich ogólnoludzkich wartości, i kiedy próbuje przywrócić praworządność, my jako obywatele, którzy od ośmiu lat staliśmy i broniliśmy tych wartości, wzywajmy polityków do tego ostatniego punktu, jakim jest pojednanie – wskazywali członkowie KOD.

Przypomniano, że od lat skupiano się na walce o praworządność. Teraz działania zostały ukierunkowane na zgodę, porozumienie i pojednanie, co jest głównym wyzwaniem, jakie postawiono politykom i z czego będą rozliczani.

Zgromadzeni wskazali, iż jedną z cech, jaka charakteryzowała Pawła Adamowicza, była cierpliwość. Bo jak inaczej można określić to, że znosił też wszystkie upokorzenia, ten cały hejt jaki go spotykał, a pomimo tego dalej robił swoje.

– Pawła Adamowicza zabiła nienawiść, hejt i propaganda. On to dzielnie wytrzymywał przez wiele lat. Mieliśmy wtedy wszyscy nadzieję, że będzie to przełomowy moment, jednak on nie nastąpił. Znaleziono bowiem kolejne ofiary napaści, hejtu, nienawiści, szargania dobrego imienia. Ale dokładnie 3 miesiące temu ponad 11 milionów Polek i Polaków niejednokrotnie stojąc bardzo długo na mrozie, chociaż zdawali sobie jaki jest wynik wyborów i wiedzieli, że wartości za jakimi się opowiadają wygrały, to jednak chcieli jeszcze wrzucić swoją kartkę ze swoim głosem aby dopełnić to, na czym wszystkim przez te ostatnie lata zależało – mówił poseł Michał Krawczyk.

Jak podkreślano, 15 października wygrała normalna, otwarta, europejska Polska, w której jest miejsce na walkę polityczną, gdyż w każdym demokratycznym kraju jest miejsce na walkę polityczną, na spór, na ścieranie się poglądów, czasami nawet bardzo ostro, ale nie ma i nie będzie miejsca w mediach, które stają się już publicznymi, na nienawiść, pogardę, hejt i mieszanie z błotem drugiego człowieka tylko dlatego, że ma inne poglądy.

Zaznaczono, że każdy obywatel ma prawo do wyrażania i manifestowania swoich poglądów, natomiast nikt nie ma prawa do poniżania, obrażania, do hejtu. Tak samo żadne media w Polsce, a tym bardziej media publiczne, nie mają do tego prawa.

97 komentarzy

 1. santo subito, święty deweloperów powskich.
  ps:
  robal palił chanuki?

 2. Banda durni z PO z aferzysty zrobi bohatera. U nich sami bohaterzy jak Wałęsa , owsik, Adamowicz.

 3. Wszedłem w komentarze zobaczyć pisowską, katolicką miłość bliźniego i się nie zawiodłem.

 4. To wiadomo wreszcie ile on miał tych mieszkań?

  • Tylko jego żona wie.

   • Lubelski ratusz z żukiem na czele,wykorzystują tragiczną śmierć Adamowicza do zbijania własnego kapitału politycznego…Niegodne i perfidne zagranie…Bo obok portretu Adamowicza powinien być portret Śp.Marka Rosiaka…Wtedy byłoby sprawiedliwie…Ale lubelski ratusz znany jest z zagrań „pod publikę…” -byle tylko wszelkimi możliwymi sposobami utrzymać się u żłoba…bo Lublin to krowa dojna.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport