Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przechodziła przez jezdnię, wjechał w nią kierowca forda. Potrącona kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

Znajdująca się na przejściu dla pieszych kobieta została potrącona przez samochód osobowy. Na miejscu pracują policjanci. Są utrudnienia w ruchu.

Do wypadku doszło w czwartek po godzinie 16 na ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. Na wysokości przychodni, czyli w rejonie skrzyżowania z ul. Tatarską piesza została potrącona przez samochód osobowy. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierowca forda poruszał się w kierunku ul. Lwowskiej. Wjechał w przechodzącą przez jezdnię po oznakowanym przejściu dla pieszych kobietę.

Poszkodowaną przetransportowano do szpitala. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Występują utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest jeden pas jezdni. Pojazdy przepuszczane są wahadłowo.

Przechodziła przez jezdnię, wjechał w nią kierowca forda. Potrącona kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

Przechodziła przez jezdnię, wjechał w nią kierowca forda. Potrącona kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

Przechodziła przez jezdnię, wjechał w nią kierowca forda. Potrącona kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

Przechodziła przez jezdnię, wjechał w nią kierowca forda. Potrącona kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

Przechodziła przez jezdnię, wjechał w nią kierowca forda. Potrącona kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

(fot. lublin112)

28 komentarzy

 1. No eksperci, co macie do powiedzenia?

  • Ty Nie jesteś inny Ty jesteś oryginalny

  • Łażą jak te hinduskie krowy z ryłem w telefonie i myślą że błyszczą i są nieśmiertelni. Dlaczego mężczyźni nie są potrącani?

   • Bo są baranami i siedzą za kierownicą.

    • Dzisiaj taki baran prawie z piskiem hamował jak już schodziłam z pdp, a potem nie ruszał od razu a dlaczego wiecie bo stale był wpatrzony w telefon. Zagapił się i mnie nie widział, a potem musiał jeszcze spojrzeć w tel gdy sie zatrzymał. To kierowcy zdecydowanie częściej są wpatrzeni w tel i to ONI zabijają i to ich wyłącznie wina w 98%

 2. Franiu zmień leki

 3. Jakoś poza przejściem ludzie nie wpadają pod samochody. Zlikwidować przejścia.

  • Ares, nie tylko przejścia, zlikwidować też ronda bo tam samochody wpadają na siebie.
   W zasadzie skrzyżowania drogi szybkiego ruchu…

  • O to to ? łażą jakby sami byli na drodze, zero rozglądania, byle do przodu.

   • O to to, jeżdżą jakby sami byli na drodze, zero patrzenia, byle do przodu.

    • Zlikwidujmy samochody. Gospodarka padnie predziutko i będzie spokój.

     • 1. W każdym cywilizowanym kraju transport samochodowy jest niezbędny. Tylko ważne, żeby ten ruch odbywał się także w cywilizowany sposób. Gdy czytam, że większy ma pierwszeństwo, to o rozwoju kraju to nie świadczy.
      2. A co do samej likwidacji samochodów, szczególnie w miastach, to nie uważasz, że ponad 200.000 samochodów w 330.000 mieście to jest prawidłowa ilość? Jest na nie miejsce na ulicach czy parkingach?

 4. Poza drogami samochody nie wpadają na siebie. Zlikwidowac wszystkie drogi.

 5. Piesi niech chodzą po chodnikach a samochody po ulicach jeżdżą. Kierowca niech uważa jak będzie wjeżdżał na chodnik, a pieszy niech uważa jak będzie wchodził na ulicę. Pierszeństwo nie zawsze trzeba egzekwować tyczy się to kierowców i pieszych. Przepisy te wymyślili ludzie co nie mają prawa jazdy albo tacy co ich wszędzie szofer wozi a za kierownicą tylko w niedzielę więc nie wszystko do serca

  • Głos rozsądku w gąszczu głupoty.

  • Jest jeszcze coś takiego jak przejście dla pieszych. Zapomniało Ci się napisać, jak tam się powinien kierowca zachować.
   A co wjeżdżania na chodnik – to chodnik do jeżdżenia po nim nie służy.

   • Pieszemu korona z głowy by nie spadła jak by ślepo nie wierzył kierowcom przejście przejściem ale nadal tam poruszają się ciężkie samochody . Widzę zwalnia zatrzymuje się to idę ,jedzie stoję

  • Nigdzie nie byłeś i niczego nie widziałeś . Ciemnota, ciemnota, ciemnota aż nie warto wyjaśniać.

  • „Przepisy te wymyślili ludzie co nie mają prawa jazdy” – 90% dorosłych ludzi ma PJ. Reszta jeździ rowerami.

 6. Bus ma rację, nie ma chodzenia po przejściach dla pieszych.
  Zlikwidować. Od chodzenia są chodniki, a nie jakieś tam przejścia dla pieszych.
  Kto je wymyślił, kto i po co.

  • W Niemczech zlikwidowano i jest bezpieczniej. U nas niestety władze są za głupie.

   • 1. Piszesz o tym kraju, w którym są tysiące fotoradarów, w miastach mnóstwo stref [30], a mandat można dostać za przekroczenie prędkości o 4km/h? Jeżeli tak – to podpisuje się pod niemieckimi standardami na polskich drogach obiema rękami.
    2. Taka różnica pomiędzy PL a GER, że w PL rozjadą Cię na PdP, a w Niemczech można dopuścić przechodzenie (w niektórych miejscach – ze spokojnym ruchem) poza PdP, bo będzie odbywać się mimo wszystko bezpiecznie. Ten argument, który przytaczasz, to jest strzał we własną stopę.

  • Franiu, przestań pisać głupoty i upewniać niektórych że sa nieśmiertelni. Jeżeli jest tak, to rozumiem, że widząc rozpędzony samochód wchodzisz na przejście bo masz pierwszeństwo ???? Zamiast pisać o zwrócenie uwagi przy przejściu przez jezdnie piszesz po to żeby zrobić na złość kierowcy i zginąć???????

   • 1. Jeszcze nie jest tak najgorzej z Tobą, skoro dostrzegasz problem w „rozpędzonym przed PdP samochodzie”, a nie w 80-latce wbiegającej na PdP. Ubranej w dodatku na ciemno, a nie na różowo-żółto.
    2. Zamieściłem tysiące wpisów. Wskaż mi choć jeden, w którym nakłaniam kogoś do rzucania się pod koła.
    3. To, że moje wpisy dotyczą w 95% obowiązków kierujących samochodami, w 4% kierujących rowerami, a w 1% pieszych, wcale nie oznacza, że Ci drudzy, czy trzeci mają nie stosować się do swoich obowiązków.
    4. Wejście przed rozpędzony pojazd (nawet na PdP) stanowi wykroczenie (i nikogo nie zachęcam do jego popełniania), ale nie zmienia to faktu, że nadal to kierujący pojazdem jest odpowiedzialny za spowodowanie wypadku. Więc, jeżeli kierujący nie chcą, by samobójcy robili im na złość – niech nie tworzą sytuacji ku temu – jeżeli zatrzymamy się przed PdP, to nikt nam nie WLEZIE pod koła. Nie ma prostszej recepty.

   • Samochód zblizając się do pdp nie ma prawa BYĆ ROZPĘDZONY, KROPKA

 7. Dni Otwarte Psychiatryka w internecie?

 8. Szczęśliwej i nowej drogi w nowym roku życzy przedsiębiorstwo PRDM .

 9. Nie rozumiem, jestem kierowcą jest przejście to zwalniam, zwłaszcza w deszcz czy śnieg… dlaczego zawsze kierowcy obwiniają przechodzących przez pasy, to co mają latać? po to są przepisy, by je przestrzegać, a nie zapierd.., nie ma usprawiedliwienia. Jest przejście oznakowane to trzeba zwolnić, by człowiek mógł przejść. Poza tym w tym przypadku kobieta już przechodzila, gdy ją potrącił, więc jak część pisze to nie weszła by ją ktoś stuknął.

Z kraju