690 680 960

Przebywali w domu na kwarantannie. W budynku pojawił się ogień (zdjęcia)

Nad ranem w Szczuczkach doszło do pożaru w jednym z budynków mieszkalnych. Jak informują strażacy, w środku znajdowali się mieszkańcy objęci kwarantanną.

We wtorek przed godziną 4 nad ranem strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Szczuczki, w którym to mieszkańcy objęci są kwarantanną. Pożarem w dużej części objęte było poddasze w budynku murowanym, pokryte eternitem.

Na miejscu interweniowali strażacy z PSP w Bełżycach, OSP Wojciechów Kolonia Pierwsza i OSP Wojciechów. Na miejscu zdarzenia zostały odłączone prąd i gaz, a mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz w bezpiecznej odległości od prowadzonych działań gaśniczych.

– W celu ugaszenia pożaru podano jeden prąd wody w natarciu, wyrzucono tlące się elementy i przelewano wodą. Następnie rozebrano część budynku, aby dogasić zarzewia ognia. Pomieszczenia sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej. Ratownik ubrany w odzież zabezpieczającą przed SARS-COV-2 przewietrzył pomieszczenia mieszkalne i dokonał pomiaru przy pomocy miernika wielogazowego na obecność tlenku węgla – relacjonuje asp. Bartłomiej Pytka z KM PSP w Lublinie.

(fot. PSP Lublin)

12 komentarzy

 1. Na zewnątrz , zadbany budynek , ale na strychu to syf .

 2. Ekologiczna izolacja, gdyby jeszcze zmieszano ją z wapnem i zabezpieczono wylewką.

  • A jakby tak jeszcze trochę goowna dodali… 😆

   • Tak robili na zesłaniu w Kazachstanie. Glina i łajno, czasem jeszcze mleko, to skład kitu uszczelniającego bale w domach i to nie było śmieszne.

 3. Łał dobrze ze im pomogli bo mogli odmówić bo kowid zaraza jakich mało. Kabaret z tymi działaniami kowid. U lekarza prywatnie najlepiej to widać-tam kowidu nie ma.

 4. Slamsowianka ci ja...

  A dobrze Wam tak… trzeba było zacząć gasić (rozumiem, że nie było czym) jak tylko zauważyliście ogień, bo zanim dodzwoniliście sie do straży, zanim straż przyjechała, zanim dzielni strażacy wyciągnęli swoje sikawki, to sporo się zjarało, a modlitwy były nieskuteczne…
  No i nie trzeba by było rozbierać chałupy.
  Pewnie nawet nie ubezpieczona była…

  • Jak zwykle brak informacji a dużo łap do komentowania… rozmawiałam z osobami które tam mieszkają próbowali gasić sami to i tak tyle szczęścia ze są cali I wstali a nie na śpiąco zginęli. .. No ale ludzka nienawiść mówi sama za siebie tylko komentowac i dopier…. ludziom. Myślę że, powinna dla Ciebie być ochrona rodzicielska internetu i za nim coś napiszesz to żeby było to przez kogoś mądrego zaakceptowane.

  • A druga sprawa czytaj ze zrozumieniem…jakim trzeba być bezmózgiem i napisac dobrze wam tak… karma wróci oby podwójnie… nie wiedziałam że, nie śpisz i czuwasz przy domie czy się pali czy nie pali 🤣 . Dużo siły Ci życzę do pilnowania domu po nocach. Normalnie STRAŻAK SAM . BUŹKA BEZMÓZGU 😗

 5. Złamali kwarantANNĘ.Trzydziesci tysi od maseczki,lepiej zejść od razu.

 6. moze chcieli wyparzyć koronewirusa

 7. to ile mandatu za złamanie kwarantanny, każdy rozumie że musieli ale nie idioci z SANEPIDU i pomyleńców z PSOlicji.
  NIESTETY W OBECNYCH CZASAM TYLKO NA STRAŻ MOŻNA LICZYĆ.

Kursy walut

 • USD 4.4911zł -0.34%
 • GBP 5.4564zł 0.76%
 • EUR 4.6892zł 0.45%
 • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin