Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Próbowały przekupić funkcjonariuszy straży granicznej. Teraz mają problemy

W miniony poniedziałek i wtorek w Placówce Straży Granicznej w Hrebennem miały miejsce dwa przypadki usiłowania wręczenia korzyści majątkowej przez obywatelki Ukrainy. Wkrótce obie kobiety staną przed sądem.

W miniony wtorek 62-letnia Ukrainka chciała wjechać do Polski przez przejście graniczne w Hrebennem, nie posiadając dokumentów zezwalających na wykonywanie pracy u wskazanych przez nią pracodawców. W zamian za odstąpienie od czynności związanych z odmową wjazdu usiłowała skorumpować funkcjonariusza, proponując mu 400 zł. Funkcjonariusz, poinformował osobę iż zostaje ona zatrzymana, a o próbie korupcji powiadomił swoich przełożonych.

Podejrzana przyznała się do zarzucanego jej czynu i poddała się dobrowolnie karze grzywny w wys. 2000 zł. oraz karze pozbawienia wolności na okres 1 roku w zawieszeniu na okres 2 lat. Ponadto wydano decyzję o odmowie wjazdu.

Z kolei w środę 29-letnia obywatelka Ukrainy proponowała 100 zł „łapówki”. Cudzoziemka nie przedstawiła dokumentów wystarczających do potwierdzenia celu i warunków planowanego pobytu. W związku z usiłowaniem wręczenia korzyści majątkowej Ukrainkę zatrzymano i wszczęto postępowanie przygotowawcze. W dniu dzisiejszym zostanie doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim.

Za próbę korupcji grozi jej kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. NOSG)

Jeden komentarz

  1. Już myślałem że straż graniczna ma problemy

Z kraju