Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Próbował ukraść zestaw misek. Na drodze stanęła mu ekspedientka

Policjanci z Lublina zatrzymali 26-latka, który usiłował ukraść ze sklepu komplet misek. Dzięki zdecydowanej postawie ekspedientki mężczyzna został zmuszony do ucieczki bez łupów.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w sklepie przy ulicy Lubartowskiej w Lublinie. Jak wynika z ustaleń mundurowych w sprawie do sklepu wielobranżowego wszedł agresywny mężczyzna.

– Sprawca chwycił za zestaw misek i próbował wyjść, nie płacąc za zakupy. Sytuację zauważyła ekspedientka. Kobieta zareagowała zdecydowanie. Napastnik próbował ją odpychać, szarpać i grozić. Ostatecznie musiał dać za wygraną i uciekł ze sklepu bez upatrzonych łupów. Sprawą zajęli się operacyjni z II komisariatu. Funkcjonariusze przeanalizowali monitoring i zeznania ekspedientki. Następnie w wyniku ustaleń namierzyli sprawcę. Okazało się, że to 26-letni mieszkaniec Lublina – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mężczyzna w środę trafił do prokuratury. Odpowie za usiłowanie kradzieży rozbójniczej oraz groźby. Decyzją śledczych trafił pod dozór Policji. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

6 komentarzy

  1. Rządy peło ludzie z biedy miski kradną.

  2. widać jaki za tuska jest dobrobyt DROŻYZNA OBIECYWAŁ TANIE PALIWO itd…

  3. Żadnej obietnicy przedwyborczej nie spełnił nigdy więcej na niego nie zagłosuję.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport