Próbował ukraść cztery kawy, grozi mu 10 lat więzienia

Chełmscy policjanci zatrzymali mieszkańca Lublina, który próbował ukraść cztery kawy. Mężczyzna dopowie przed sądem za kradzież rozbójniczą.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem w jednym z supermarketów w Chełmie. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna próbował ukraść cztery kawy.

Skierowani na interwencję policjanci zatrzymali 55-letniego mieszkańca Lublina. Pokrzywdzeni relacjonowali, że mężczyzna schował pod odzieżą 4 opakowania kawy o wartości ponad 100 złotych, po czym opuścił sklep nie płacąc za te produkty.

Pracownik ochrony udaremnił 55-latkowi kradzież. Mężczyzna szarpał się i odpychał ochroniarza. W chwili zatrzymania 55-latek był nietrzeźwy. Wkrótce z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Kradzież rozbójnicza zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. to jest polski wymiar sprawiedliwości – za kradzież kawy pójdzie do kryminału a Tomasz Arabski za złamanie instrukcji HEAD i w konsekwencji śmierć 96osób dostanie w zawiasach

  • idealne sobie imię wybrałeś…lepiej byś się zastanowił kto im kazał lądować…miej pretensje do ameryki, że nie opublikowała dotąd nagrań…bo na pewno je maja skoro w tym czasie podsłuchiwali wszystkich przywódców europejskich…

 2. Normalnie, uzależniony??

 3. przestraszony (wymiarem...)

  Dokonał rozboju na półce z kawami? Grozim u 10 lat. Inny mieszkaniec Lublina usiłował dzisiaj zabić pieszego na przejściu dla pieszych i grozi mu pogrozeniem palcem przez sąd.

 4. 2,5 roku za jedną kawe -drogo- gwałt chyba taniej wychodzi

 5. no za to to chyba powinien być mandat a nie do 10 lat

 6. Przecież za to jest grzywna, niska szkodliwość czynu, nie kradzież a wykroczenie gdyż wartość skradzionego mienia nie przekracza 250zł. Wg kodeksu karnego nie ma nawet przewidzianej kary do 10 lat pozbawienia wolności. Art. 278 § i art. 284 § KK jasno mówią, że kara wynosi od 3 miesięcy do 5 lat, więc skąd te 10?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9646zł 0.41%
  • GBP 4.9941zł 0.05%
  • EUR 4.4745zł 0.02%
  • CHF 4.2099zł 0.04%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa morskiego otworzą wyjątkową wystawę
   W Lubartowie odbędzie się coroczne „Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek
   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka