Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Próbował przekupić funkcjonariusza straży granicznej 15 dolarami

Nie powiodła się próba skorumpowania funkcjonariusza straży granicznej. Obywatel Białorusi próbował wręczyć 15 USD w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

W minioną niedzielę funkcjonariusz straży granicznej podczas pełnionej służby na drogowym przejściu granicznym w Sławatyczach na kierunku wjazdowym do Polski, zatrzymał obywatela Białorusi.

Mężczyzna w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, zaproponował funkcjonariuszowi korzyść majątkową w postaci 15 USD.

40-latek chciał, aby funkcjonariusz odstąpił od wydania wobec niego decyzji o odmowie wjazdu na terytorium Polski. Funkcjonariusz pieniędzy nie przyjął i zatrzymał podróżnego.

Białorusin po przedstawieniu mu zarzutów związanych z próbą korupcji funkcjonariusza, dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

(fot. NOSG)

9 komentarzy

  1. 15 dolarów, świat schodzi na psy…

    • Znajomy ze szkoły średniej kiedyś, po maturze był tutaj u Was w woju w SG. Mówił mi potem że Białorusinki w pociągach chciały dawać ”żopu” za 2 zł .

  2. 15……To jednak był czubek nie zna realiw.

  3. Dla Was czubek i nie znający realiów – a faktycznie dla niego te 15 dolarów to miesięczny zarobek w przeliczeniu na ichnią walutę a może i więcej – ale syty głodnego nie zrozumie tylko od razu „czubek”

  4. Dla Was czubek i nie znający realiów – a faktycznie dla niego te 15 dolarów to miesięczny zarobek w przeliczeniu na ichnią walutę a może i więcej – ale syty głodnego nie zrozumie tylko od razu „czubek”

  5. a jeśli to były dolce z MOnopoly-to nadal korupcja czy kabaret….bo kwota śmieszna

  6. Nasi biorą w tym miejscu naj mniej 100pln!!!!

  7. Kurde to na hrebenne pan zasraniec brał 300 teraz bierze 400 od ua 🙂 co on z 15 dolarami wyskakuje 😀

Z kraju