Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Prima aprilis na dworcu PKP w Lublinie

Podróżni korzystający w poniedziałek z lubelskiego dworca głównego PKP byli niezwykle zdziwieni, gdy z megafonów słyszeli głosy Romualda Lipko i Hirka Wrony zapowiadających pociągi.

Taką niespodziankę w prima aprilis przygotował trzeci program Polskiego radia w ramach akcji „Pociąg do Trójki” Po każdym zapowiedzianym pociągu, głównie przez Hirka Wronę, można było usłyszeć kilka sekund znanych wszystkim melodii odgrywanych przez Romualda Lipko klawiszowca Budki Suflera.

Akcja trwała godzinę i niezwykle przypadła korzystającym z dworca kolejowego do gustu.
– Zwykle jest tu szaro i monotonnie, przez dworzec przechodzi się bez większego zainteresowania, a dzisiaj takie oderwanie od tej smętnej rzeczywistości – tłumaczyła Monika Wójtowicz odjeżdżająca pociągiem do Chełma. Z chęcią widziałabym częściej takie lub podobne akcje-dodaje. Podobnego zdania była większość pasażerów.

Oprócz Lublina głosy znanych z radia i telewizji osób można było usłyszeć na największych dworcach kolejowych w całym kraju. W Warszawie na Centralnym pociągi zapowiadali Wojciech Mann i Magda Umer, na Wschodnim Maria Czubaszek i Urszula Dudziak, zaś w Poznaniu Artur Andrus i Hanna Banaszak, w Krakowie Artur Orzech i Aloszy Awdiejew, w Toruniu Piotr Baron i Adam Nowak a we Wrocławiu Marek Niedźwiedzki i Anna Maria Jopek.

Komentarze wyłączone