Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Prezydent Ukrainy z oficjalną wizytą w Polsce (wideo)

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski z małżonką składają dziś oficjalną wizytę w Polsce. Tematami rozmów podczas spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą będą m.in. bezpieczeństwo i współpraca gospodarcza, a także kwestie historyczne.

Ceremonia oficjalnego powitania ukraińskiej pary prezydenckiej odbyła się na Dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Gości powitał prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą. Następnie odbędzie się spotkanie Par Prezydenckich, rozmowa Prezydentów w cztery oczy, rozmowa w wąskim gronie oraz rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem Prezydenta RP i Prezydenta Ukrainy.

Później Andrzej Duda oraz Wołodymyr Zełenski spotkają się z przedstawicielami mediów.

Szef Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz mówił rano, że o godz. 16.00 odbędzie się także ważne wydarzenie gospodarcze – polsko–ukraińskie forum gospodarcze, na które przyjeżdżają dziesiątki polskich przedsiębiorców czy nawet setki, rozmawiać o współpracy gospodarczej, jak układać relacje gospodarcze z Ukrainą dziś i na przyszłość.

Przewidziany jest panel dyskusyjny i wystąpienia obu prezydentów.

– Partnerem naszego wydarzenia jest także PAIH, który zaprosił sporą grupę polskich przedsiębiorców do udziału w tym wydarzeniu, liczymy, że to będzie ok. 550, nawet może 600 osób, które wezmą udział w tym wydarzeniu – wskazał.

Piotr Ćwik pytany, czy również kwestia ukraińskiego zboża i wwozu ziarna z Ukrainy do Polski będzie poruszona podczas wizyty prezydenta Zełenskiego odpowiedział:

– Na pewno ten wątek będzie pojawiał się w rozmowach bilateralnych, pewnie także w rozmowach, które będą bezpośrednio odbywały się w cztery oczy między Prezydentami.

Na 17.30 zaplanowane jest spotkanie par prezydenckich z osobami zaangażowanymi w pomoc Ukrainie. O godzinie 18 zaplanowane są wystąpienia obu prezydentów na Dziedzińcu Zamku Królewskiego. Na Plac Zamkowym będą ustawione telebimy, na których będzie można zobaczyć na żywo wystąpienie dwóch Prezydentów.

(fot. wideo KPRP\źródło KPRP)

40 komentarzy

 1. Wysyp kacapskich je—-ch troli

 2. Będzie „dejta, dejta”. Jadę tankować na stację i robię zapasy bo ceny pewnie poszybują.

  • Uważam się za zbawionego

   Jak to przed świętami czy innym długim weekendem. Zyski wartkim strumieniem płyną na Zachód, niezależnie która ekipa u władzy.

 3. Poruszenie wśród tych naszych rządzących cymbałów jakby jakiś prezydent wszechświata przyjechał.

 4. Dziadek ze Slamsowa

  Ukraina to 2 razy większy kraj niż Polska, mający wielkie złoża bogactw naturalnych, a ten przybył do Polski, żeby żebrać.

  • Zawsze możesz wyjechać z tej swojej farmy, najlepiej tam gdzie nie ma internetu. Chociaż nie wiem, czy da rade za rubla coś kupić.

 5. Komik ,nie komik ,ale swój kraj ,,ustawił finansowo i ludność też . Taki biznes dla kraju to zasługa.

 6. Na Twitterze najlepszy widok był , tylko niestety usunięty zaraz . Ale piękny jednorożec z tęczowym rogiem. Nie zły numer.

 7. Dej dej dej dej no dej za mało dejta wincy Dej mu spodnie od garnituru bo i tak masz dziurawe od polityki ma kolanach

 8. Pociągiem przyjechał? To pewnie pszenice przywiózł za ten medal;)

 9. Cienki jesteś jak kisiel w stołówce.

 10. Słaba prowokacja obcego wywiadu, kacapskiego.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo