Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Prezydent odwiedzi dzisiaj Zamość i Parczew. Będą utrudnienia w ruchu

Dzisiaj w godzinach popołudniowych kierowcy w Zamościu oraz w Parczewie mogą się spodziewać utrudnień w ruchu. To w związku z wizytą prezydenta Andrzeja Dudy.

Wizyta prezydenta na Lubelszczyźnie rozpocznie się od Zamościa. Tam o godz. 12:15 na Rynku Wielkim weźmie on udział w centralnych obchodach święta Straży Granicznej. W ramach obchodów odbędzie się uroczystość awansowania funkcjonariuszy na wyższe stopnie służbowe, w tym promocja na pierwszy stopień oficerski. Poza prezydentem, do Zamościa przybędzie też Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Z kolei w Parczewie wizyta rozpocznie się o godz. 17.30. Wtedy to, na placu naprzeciwko Urzędu Miejskiego Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami. Burmistrz Parczewa Paweł Kędracki zaprasza mieszkańców na spotkanie z głową państwa, apelując, aby ze względów organizacyjnych pojawili się na miejscu z godzinnym wyprzedzeniem. W obu miastach zaplanowane jest również wystąpienie prezydenta.

Zarówno w Zamościu jak i w Parczewie kierowcy muszą się spodziewać sporych utrudnień w ruchu. Wiadomo, że prezydent pomiędzy miastami będzie się przemieszczał śmigłowcem. Jednak na czas przejazdy kolumny prezydenckiej z miejsca lądowania na miejsce docelowe, będą zamykane czasowo ulice. Dodatkowo w rejonie Rynku Wielkiego w Zamościu uliczki będą wyłączone z ruchu. Obowiązuje też zakaz pozostawiania tam samochodów.

Z kolei w Parczewie od godz. 15.00 do godz. 19.00 ul. Warszawska na wysokości Urzędu Miasta będzie zamknięta dla ruchu pieszego i kołowego. Tak samo parkingi przed Urzędem Miasta oraz parking naprzeciwko, będą niedostępne dla kierowców. Skrócono też czas pracy urzędów mieszczących się w budynku przy ul. Warszawskiej 24. Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe i Prokuratura Rejonowa w Parczewie będą pracowały tylko do godz. 12.00.

(fot. prezydent.pl)
2017-05-16 11:21:32

20 komentarzy

  1. a gdzie nażarty rżący kibel z komentarzem ?

Z kraju