Prezydent odwiedzi dzisiaj Zamość i Parczew. Będą utrudnienia w ruchu

Dzisiaj w godzinach popołudniowych kierowcy w Zamościu oraz w Parczewie mogą się spodziewać utrudnień w ruchu. To w związku z wizytą prezydenta Andrzeja Dudy.

Wizyta prezydenta na Lubelszczyźnie rozpocznie się od Zamościa. Tam o godz. 12:15 na Rynku Wielkim weźmie on udział w centralnych obchodach święta Straży Granicznej. W ramach obchodów odbędzie się uroczystość awansowania funkcjonariuszy na wyższe stopnie służbowe, w tym promocja na pierwszy stopień oficerski. Poza prezydentem, do Zamościa przybędzie też Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Z kolei w Parczewie wizyta rozpocznie się o godz. 17.30. Wtedy to, na placu naprzeciwko Urzędu Miejskiego Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami. Burmistrz Parczewa Paweł Kędracki zaprasza mieszkańców na spotkanie z głową państwa, apelując, aby ze względów organizacyjnych pojawili się na miejscu z godzinnym wyprzedzeniem. W obu miastach zaplanowane jest również wystąpienie prezydenta.

Zarówno w Zamościu jak i w Parczewie kierowcy muszą się spodziewać sporych utrudnień w ruchu. Wiadomo, że prezydent pomiędzy miastami będzie się przemieszczał śmigłowcem. Jednak na czas przejazdy kolumny prezydenckiej z miejsca lądowania na miejsce docelowe, będą zamykane czasowo ulice. Dodatkowo w rejonie Rynku Wielkiego w Zamościu uliczki będą wyłączone z ruchu. Obowiązuje też zakaz pozostawiania tam samochodów.

Z kolei w Parczewie od godz. 15.00 do godz. 19.00 ul. Warszawska na wysokości Urzędu Miasta będzie zamknięta dla ruchu pieszego i kołowego. Tak samo parkingi przed Urzędem Miasta oraz parking naprzeciwko, będą niedostępne dla kierowców. Skrócono też czas pracy urzędów mieszczących się w budynku przy ul. Warszawskiej 24. Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe i Prokuratura Rejonowa w Parczewie będą pracowały tylko do godz. 12.00.

(fot. prezydent.pl)
2017-05-16 11:21:32

Zobacz również

20 komentarzy

 1. a gdzie nażarty rżący kibel z komentarzem ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą