Prezydent Lublina doceniony za szczególne zasługi na rzecz ruchu ekumenicznego

Polska Rada Ekumeniczna przyznała po raz pierwszy nagrody dla osób zasłużonych dla ruchu ekumenicznego w Polsce i na świecie. Wśród ośmiu osób nagrodzonych znalazł się prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Prezydent Krzysztof Żuk otrzymał Nagrodę Polskiej Rady Ekumenicznej za szczególne zasługi na rzecz ruchu ekumenicznego. Nagroda została ustanowiona w tym roku i nagrodzono nią osiem osób. Zgodnie z regulaminem „przyznawana jest osobom fizycznym oraz prawnym i innym podmiotom, w kraju i za granicą, szczególnie zasłużonym dla ruchu ekumenicznego w Polsce i na świecie”. Kapitułę nagrody stanowi prezydium Polskiej Rady Ekumenicznej (PRE). Kapituła podjęła decyzję o nagrodzeniu w tym roku ośmiu osób.

– W Lublinie, który słynie ze swoich wielokulturowych korzeni staramy się tworzyć przestrzeń rozmowy, zaufania i wzajemnego szacunku. Od lat prowadzimy szereg działań prezentujących wielość i bogactwo kulturowe oraz religijne naszego miasta, a międzykulturowy dialog możliwy jest dzięki zaangażowaniu mieszkańców, szkół i uczelni, organizacji pozarządowych czy instytucji kultury. Dlatego przyznana nagroda jest wyróżnieniem nie tylko dla mnie osobiście, ale dla całej społeczności naszego miasta i reprezentujących ją środowisk, za co serdecznie dziękuję – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W uzasadnieniu przyznania nagrody Prezydentowi Krzysztofowi Żukowi Polska Rada Ekumeniczna zwraca uwagę na prowadzenie przez Prezydenta otwartej polityki współpracy z wieloma wyznaniami chrześcijańskimi oraz z lubelskim oddziałem Polskiej Rady Ekumenicznej poprzez wsparcie administracyjnie i finansowe różnorodnych przedsięwzięć chrześcijańskich. Wsparcie Prezydenta Krzysztofa Żuka pozwala na realizację w mieście programu „Ekumeniczny Lublin”, w ramach którego odbywa się wiele wydarzeń o charakterze naukowym i kulturalnym.

Polska Rada Ekumeniczna nagrodziła również: Danutę i Zbigniewa Baszkowskich, Pelagię i bp. M. Włodzimierza Jaworskich, abp. Alfonsa Nossola, metropolitę Sawę, bp. Zdzisława Trandę i Prezydenta Krzysztofa Żuka.

(fot. UM Lublin)

Zobacz również

27 komentarzy

 1. Bezwzględny wyzyskiwacz

 2. a może awansuje do epidiaskopu- trochę za chudy, ale gadanę ma

 3. A co na to czarnek? Przeżył?

 4. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  „jerzy” nie bójmy się pewnych słów: bur-del* to bur-del*, a nie: blok z pokojami na godziny.
  To tak samo jak pe*dały gazu, czy hamulca to pe*dały, a nie geje 😆

  * – konieczność spowodowana nadmiernie wyczulona na słowa redakcyjną cenzurą (dawniej: moderacją)

 5. SKANDAL SKANDAL SKANDAL po stokroć SKANDAL!!!!!!!!.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika