690 680 960

Premier ruszył w trasę po kraju prezentować Polski Ład. Na początek odwiedził nasz region (zdjęcia)

Dzisiaj w naszym regionie gościł premier Mateusz Morawiecki. Odwiedził Ryki i Stężycę. Zapowiedział wsparcie dla ryckiego szpitala oraz pomoc przedsiębiorcom.

W poniedziałek rano premier Mateusz Morawiecki ruszył w trasę po kraju, by promować zaprezentowany w sobotę Polski Ład. Jak wskazywał w trakcie zorganizowanej przed wyjazdem z Warszawy konferencji, Polski Ład to coś więcej niż program, to propozycja nowej umowy społecznej, z którą rząd chce zapoznać Polaków, jak też usłyszeć, co o nim myślą.

Jak wskazywał premier, firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy został przygotowany z myślą o okresie po pandemii. Jego fundamentami mają być: 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków, w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł, inwestycje mające wygenerować 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura do 2500 zł bez podatku.

Pierwszym punktem na trasie Mateusza Morawieckiego, było województwo lubelskie. Odwiedził Szpital Powiatowy w Rykach, który to nazwał „modelowym”, wskazując jak przed laty po prywatyzacji został zamknięty, jednak władze powiatu postanowiły ratować placówkę. Obiecał też doposażenie szpitala w niezbędny sprzęt, w tym w nowy rezonans magnetyczny. Dodał też, że rząd chce zwiększać dostępność do lekarzy specjalistów oraz modernizować szpitale aby poziom leczenia Polaków nie ustępował standardom europejskim. Na służbę zdrowia mają trafić dziesiątki miliardów złotych, co pomoże też w kształceniu nowych lekarzy i pielęgniarek.

Następnie premier udał się do firmy JMP Flowers w Stężycy. Wyjaśniał tam, że Polski Ład oznacza czas rozwoju, gdzie wszystkie miejscowości, gminy i powiaty doświadczą ogromnego impulsu inwestycyjnego. Podstawowym celem ma być to, aby polska gospodarka była dobrze naoliwioną machiną. Podkreślił, że gości w jednej z największych firm w Europie produkujących kwiaty. Jest to dla niego wielka duma, że stąd wyjeżdżają polskie kwiaty. Chce też dla polskich produktów w znaleźć dobre miejsce.

– Promujemy polskie produkty i chcemy dla polskich produktów znaleźć właściwe miejsce, dobrą promocję i promocję eksportu. Polski Ład ma być odrodzeniem i rozkwitem dla wieluset tysięcy polskich firm. Kładziemy też nacisk na promocję polskich produktów i na wynagrodzenia Polaków. Pandemia była dla wielu pracowników i firm czasem przedłużającej się zimy, a nasza propozycja ma być odrodzeniem i rozkwitem. Nasz program inwestycyjny pomoże firmom ukształtować ich strukturę kosztową, by były jeszcze bardziej konkurencyjne na rynku europejskim i światowym. Do tego będziemy zmierzali – mówił Mateusz Morawiecki.

Dodał też, że im więcej będzie kupowanych i promowanych polskich produktów, tym więcej będą mogli zarabiać pracownicy. Polski Ład ma być rozkwitem dla wieluset tysięcy polskich firm. Pomogliśmy wielu firmom przechować ich kapitał i potencjał. Programy pomocowe były kładką od czasu pandemicznego do czasu po epidemii. Z kolei przebudowa po raz kolejny systemu podatkowego ma sprawić, aby był on sprawiedliwy i we właściwy sposób skonstruowany. Celem jest przywrócenie go do właściwych proporcji i wspieranie wszystkich przedsiębiorców.

Następnie Mateusz Morawiecki udał się na Podkarpacie, gdzie odwiedził budowę szlaku Via Carpatia. Z kolei w Rzeszowie zaplanowano spotkanie szefa rządu z seniorami, a także z kandydatką PiS na prezydenta tego miasta Ewą Leniart.

(fot. KPRM)

69 komentarzy

 1. Siedź w domu siewco wirusa. Twoje jeżdżenie nie jest nikomu potrzebne, a tylko naraża niepotrzebnie ludzi.

 2. Jeszcze kasy z unii nie ma a już rozdaje pijar.

  • Czytaj z uwagą, kasę rozdają zabierając tym co zarabiają od 6000zł w górę. Ja z nikim nie będę się dzielił nie dość że podatki są duże to mam dotować tych co do pracy się nie kwapią. Jedna wielka masakra.

 3. Masz Pan w d… przedsiębiorców to my też Pana mamy w d…

 4. A może potrzebny nowy”Polski Skład”?

 5. czas zawijać b2b z Polski i zarejestrować się w Czechach, koniec rozdawania moich ciężko zarobionych pieniędzy….
  robię czasami po 14h / dobę nie mając czasu na wspólne wakacje z rodziną, wracam do dom a 2 sąsiadów griluje codziennie ze swoim stadkiem dzieciaków ustalając gdzie w tym roku nad morze. Jeden pracuje w sklepie budowlanym, drugi na stacji żony siedzą w domu i głównym obowiązkiem poza dziećmi jest co miesięczna wyprawa w specjalnych łachmanach do mopsu….
  szkoda gadać…

 6. „nie ma żadnego wirusa. łon juz jest slaby. nie ma go” pinokio

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas