690 680 960

Prawo jazdy miała od niespełna miesiąca, auto od kilku dni. Jazdę zakończyła na polu

We wtorek w Antoniówce doszło do dachowania auta osobowego na przydrożnym polu. Jak się okazało kierująca pojazdem miała prawo jazdy od niespełna miesiąca.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 16.00 w miejscowości Antoniówka w powiecie zamojskim.

– Policjanci ustalili wstępnie, że kierująca oplem 18-letnia mieszkanka Zwierzyńca na zakręcie straciła panowanie nad pojazdem. Kierowane przez nią auto zjechało do rowu, dachowało, a następnie zatrzymało się na przydrożnym polu – informuje podinsp. Joanna Kopeć z zamojskiej Policji.

W pojeździe podróżował także 18-letni mężczyzna. Kierująca i pasażer trafili do szpitala. Na szczęście obrażenia, których doznali nie okazały się groźne.

– Mundurowi zatrzymali nastolatce uprawnienia do kierowania, które jak się okazało otrzymała w połowie kwietnia tego roku. Pojazd którym się poruszała, zakupiła zaledwie kilka dni temu – wyjaśnia podinsp. Joanna Kopeć.

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

2017-05-10 09:46:04
(fot. Policja Zamość)

34 komentarze

 1. A co policja tak ochoczo zabiera uprawnienia? Za to że kierowniczka miała pecha i zaliczyła rów wcześnie po egzaminie? Skoro nie umiała jeździć, to po co jej prawo jazdy wydano? powinna była się doszkalać. Ale co ja pisze, każdy inny świeżo po egzaminie ma ogarnięty pojazd na 120%, żaden poślizg nie straszny a panowanie na d samochodem perfekcyjne. Całe szczęście że nie poleciała na czołówkę, ale lejce zabrać trzeba bo tak, jakby to miało coś zmienić.

  • człowiek-kiełbasa

   Jak na razie, to jedynie sąd może zabrać uprawnienia. Milicja może co najwyżej prawko zatrzymać. I mają rację, jeżeli zachodzi podejrzenie, że wypadek był przez niedostosowanie prędkości to powinni zatrzymać do czasu wyjaśnienia sprawy. Zwłaszcza młodym ludziom, którzy niedawno zdali. Co innego najechać komuś na zderzak i go jedynie połamać, a co innego dachować. Jeżeli to przez brawurę to odebranie uprawnień jest najlepszym wyjściem, taki ktoś z drugim prawkiem będzie już bardzo ostrożnie jeździł.

 2. Witamy Państwa w ten piękny, zupelnoe zwyczajny dzień 🙂 brak słońca, ktore osłabia, brak opadów, mrozy czy śniegu oraz każe niebezpiecznego wiatru powoduje iż każdy normalny kierowca spokojnie przejedzie z punktu A do punktu B. Ale stało się coś nieoczekiwanego …. przed jadąc samochodem 18 latka wylądowalo UFO wobec czego nastolatka straciła panowanie nad samochodem i dachowala w rowie. Ufoludki nie posiadały ziemskiego OC dlatego czym prędzej opuściły miejsce zdarzenia.

 3. Bezrobotny Alkoholik

  DOŻYWOTNIO zabrać prawko!!!

 4. Marian Kowalski

  Zlikwidować szkoły nauki jazdy, kursy robić pod opieką osoby z uprawnieniami od 5lat i tylko egzamin państwowy! Wtedy ta osoba szkoląca będzie odpowiedzialna jak wyuczy swoje dzieci a nie oddaje zaufanie i odpowiedzialność innym a potem ktoś zginie bo nie zna podstawowych praw fizyki!

 5. Lo matko, toz to dzieci jeszcze, kto im pozwolil na takie szarze ulanskie???

 6. Czy w większości mlodych to życie im nie mile ?!

 7. Często widać jak młode osoby po świeżo znanym prawo jazdy jedzie z prędkością wg przepisów a inni doświadczeni kierowcy jadąc za takim autem trąbią bo im za wolno a potem jak wypadek to do mądrzenia i komentowania pierwsi. Więcej wyrozumiałości by się przydało

Kursy walut

 • USD 4.4787zł 0.84%
 • GBP 5.4534zł -0.04%
 • EUR 4.6995zł 0.21%
 • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ