Pracowity weekend Straży Granicznej. W ręce funkcjonariuszy wpadło 3 kg marihuany, BMW X6 i 11 tys. paczek papierosów

Ten weekend był bardzo pracowity dla funkcjonariuszy Straży Granicznej. Udało im się przechwycić ponad 3 kilogramy narkotyków, auto za 300.000 zł i 11 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Narkotyki w busie

W dniu 7 czerwca br. w Lublinie, funkcjonariusze z Straży Granicznej, podczas kontroli busa jadącego z Holandii do Lublina, ujawnili w foliowych workach 3320,17 g suszu roślinnego, który po zbadaniu okazał się marihuaną. Szacunkowa wartość ujawnionego towaru, to ponad 130 tys. zł. Pakunki z narkotykami znajdowały się w bagażu trzech Polaków, mieszkańców Lublina. Zostali oni zatrzymani podczas kontroli na al. Warszawskiej w Lublinie.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymanym za przemyt narkotyków, grożą co najmniej trzy  lata pozbawienia wolności.

BMW X6 za 300.000 zł

W dniu 9 czerwca br., w przejściu drogowym w Terespolu na kierunku wyjazdowym, zatrzymano 30 – letniego ob. Rosji, który usiłował wyprowadzić na Białoruś, samochód marki BMW X6 o szacunkowej wartości 300 000 zł. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili ingerencję w polu numerycznym pojazdu VIN. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili również, iż istnieje uzasadnione podejrzenie, że przedstawiony do kontroli dowód rejestracyjny pojazdu został podrobiony.

Papierosy w pociągu

W miniony weekend, 9 czerwca w Terespolu, w jednym  z wagonów wiozących ładunek bali sosnowych funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Służby Celnej znaleźli kartonowe pudła z papierosami. Po rozładunku drewna i dokładnym przeliczeniu papierosów okazało się, że w wagonie ukryto 11 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

(fot. NOSG)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7556zł -0.18%
  • GBP 5.0101zł -0.36%
  • EUR 4.471zł -0.01%
  • CHF 4.1171zł -0.31%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach