Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pracowity weekend Straży Granicznej. W ręce funkcjonariuszy wpadło 3 kg marihuany, BMW X6 i 11 tys. paczek papierosów

Ten weekend był bardzo pracowity dla funkcjonariuszy Straży Granicznej. Udało im się przechwycić ponad 3 kilogramy narkotyków, auto za 300.000 zł i 11 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Narkotyki w busie

W dniu 7 czerwca br. w Lublinie, funkcjonariusze z Straży Granicznej, podczas kontroli busa jadącego z Holandii do Lublina, ujawnili w foliowych workach 3320,17 g suszu roślinnego, który po zbadaniu okazał się marihuaną. Szacunkowa wartość ujawnionego towaru, to ponad 130 tys. zł. Pakunki z narkotykami znajdowały się w bagażu trzech Polaków, mieszkańców Lublina. Zostali oni zatrzymani podczas kontroli na al. Warszawskiej w Lublinie.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymanym za przemyt narkotyków, grożą co najmniej trzy  lata pozbawienia wolności.

BMW X6 za 300.000 zł

W dniu 9 czerwca br., w przejściu drogowym w Terespolu na kierunku wyjazdowym, zatrzymano 30 – letniego ob. Rosji, który usiłował wyprowadzić na Białoruś, samochód marki BMW X6 o szacunkowej wartości 300 000 zł. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze Straży Granicznej stwierdzili ingerencję w polu numerycznym pojazdu VIN. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili również, iż istnieje uzasadnione podejrzenie, że przedstawiony do kontroli dowód rejestracyjny pojazdu został podrobiony.

Papierosy w pociągu

W miniony weekend, 9 czerwca w Terespolu, w jednym  z wagonów wiozących ładunek bali sosnowych funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Służby Celnej znaleźli kartonowe pudła z papierosami. Po rozładunku drewna i dokładnym przeliczeniu papierosów okazało się, że w wagonie ukryto 11 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Pracowity weekend Straży Granicznej. W ręce funkcjonariuszy wpadło 3 kg marihuany, BMW X6 i 11 tys. paczek papierosów

(fot. NOSG)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo