690 680 960

Pożar w wieżowcu na LSM-ie w Lublinie

Dzisiaj po południu w jednym z wieżowców na LSM-ie wybuchł pożar. Ewakuowano kilkanaście osób.

Do pożaru doszło w niedzielę po godzinie 17 w jednym z wieżowców przy ulicy Żarnowieckiej w Lublinie. Ogień pojawił się na VI piętrze 10-piętrowego budynku. Gdy na miejsce przyjechały pierwsze zastępy straży pożarnej ogień wydobywał się już przez okna na zewnątrz. Jak się okazało, paliła się wózkownia w której wnętrzu mieszkańcy urządzili sobie skład rzeczy, których często nie używają. Znajdowały się tam m.in. walizki, torby, ubrania czy też książki.

Pożar został szybko opanowany, strażacy nie dopuścili także do rozprzestrzenienia się ognia na dalszą część bloku. Wózkownia jak i część korytarza zostały znacznie zniszczone. Woda zalała także klatkę schodową aż do samego parteru. W budynku został także odłączony prąd, nie działają również windy. Jak nas poinformowali pracownicy zakładu energetycznego, najprawdopodobniej dzisiaj prądu mieszkańcy już nie będą mieli.

W akcji ratunkowo gaśniczej uczestniczyły cztery zastępy straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego oraz policja. Jedna osoba, młoda dziewczyna w wyniku zatrucia dymem została przewieziona do szpitala. Ewakuowano kilkanaście osób mieszkających poniżej miejsca pożaru, z kolei osoby na wyższych piętrach zostały przez strażaków wyprowadzone na balkony.

W chwili obecnej strażacy kończą już działania na miejscu pożaru. Pomieszczenia zostały przewietrzone zaś wszyscy powoli wracają do swoich mieszkań. Trwa także ustalanie przyczyn pojawienia się ognia.

(fot.lublin112)
2014-04-06 18:48:16

6 komentarzy

 1. Wkradł się błąd zamiast wtrącają powinno być wracają 😀

  • Mężu edy skróć jej łańcuch!!

   Wkradł się błąd zamiast 15 ogniw twój łańcuch przytwierdzony w kuchni powinien mieć 10 ogniw bo teraz sięga aż do komputera!

   • Brawa za pomysłowość. Twój komentarz pokazuje że niestety, ale nie jesteś facetem tylko chłopaczkiem który uważa że miejsce kobiety jest w kuchni.
    Ps. nie mam męża.

 2. Prad juz jest 🙂

 3. Proszę o kasowanie seksistowskich i obraźliwych komentarzy.

Kursy walut

 • USD 4.3269zł -0.22%
 • GBP 5.302zł -0.63%
 • EUR 4.6069zł -0.31%
 • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas