Pożar popularnego wśród kierowców zajazdu. Lokal będzie nieczynny

Ponad trzy godziny trwała akcja gaśnicza w popularnym wśród kierowców zajeździe na parkingu przy drodze krajowej nr 12 Lublin – Chełm. Udało się uratować budynek, jednak nie obędzie się bez remontu.

Dym wydobywający się z budynku zajazdu Wiejskie Przysmaki w miejscowości Chojno Nowe w powiecie chełmskim został zauważony w niedzielę około godziny 11:30. Natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe. Na miejsce skierowano strażaków z Chełma, Świdnika i okolicznych miejscowości.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że ogniem objęty jest dach budynku. Strażakom udało się szybko opanować sytuację i nie dopuścić do dalszego rozprzestrzenienia się ognia. Dzięki temu straty wywołane pożarem nie są duże. Wstępnie oszacowano je na ok. 50 tys. złotych. Przy czym wartość uratowanego mienia wynosi ponad 800 tys złotych.

W momencie pojawienia się ognia lokal był czynny. W środku znajdowali się zarówno pracownicy, jak i klienci. Wszyscy bezpiecznie zdołali opuścić budynek. Na miejsce wezwano jednak zespół ratownictwa medycznego, gdyż jedna osoba wymagała interwencji lekarskiej. Jak nas poinformowano, dotyczyło to opatrzenia drobnych ran powstałych po tym, jak mężczyzna samodzielnie usiłował gasić płomienie.

W trwającej ponad 3 godziny akcji uczestniczyło sześć zastępów straży pożarnej z PSP w Chełmie i Świdniku oraz OSP z Siedliszcza, Trawnik i Oleśnik. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

IMG_20180114_144921IMG_20180114_145026IMG_20180114_145012IMG_20180114_144946

(fot. lublin112)
2018-01-14 22:05:34

Zobacz również

5 komentarzy

  1. reklama Tymbark wpadnij po mnie jutro jest raczej nie na miejscu…

  2. Kiedyś było dobrze i tanio.Z 10 lat temu byłem tam. Może trochę zmniejszył sie utarg od kad inspektorki opanowali ten parking bo często stawaly tam ciężarówki na pauzę i co Przy okazji zjedli ciepłego a od kad stoją to pustki albo się myle

    • Mylisz sie nawet bardzo, codziennie przejezdzam tamtedy jak jade do prace, duzo samochodow zawsze stoi i w srodku tak samo zs kazdym razem jest duzo ludzi jak zajade.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska