Pożar budynku inwentarskiego gasiło sześć zastępów straży pożarnej (zdjęcia)
14:19 14-02-2021 | Autor: redakcja

Do pożaru doszło w nocy z czwartku na piątek w miejscowości Szachy w gminie Drelów w powiecie bialskim. Strażacy po północy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że ogniem objęty jest budynek inwentarski.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że pali się część poddasza drewnianego budynku inwentarskiego. W środku znajdowało się 30 sztuk koni, którym nie zagrażało niebezpieczeństwo. Działania strażaków trwały około 3 godzin.
W wyniku zdarzenia jeden z mieszkańców wpadł w panikę. Strażacy udzielili mu wsparcia psychicznego i zapewnili komfort cieplny, a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.
W działaniach gaśniczych udział brało 6 zastępów straży pożarnej, w tym 2 zastępu z JRG Międzyrzec Podlaski, 1 zastęp z JRG Biała Podlaska oraz 3 zastępy z OSP Drelów, Szachy i Żerocin.
(fot. PSP Biała Podlaska)
Szah mat????
Szachy – konie,wszystko gra. Dobrze,że przeżyły i się nie zwaliły…yyy spaliły,ten slownik
Klimatyczne akcesoria. Ale kable pewnie luzem w słomie, po co wywalać kasę na peszel?