Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pozabankowe pożyczki dla firm – jak to działa i czy się opłaca?

Kryteria udzielania kredytów przez banki są bardzo restrykcyjne. Jeszcze trudniej jest o bankową pożyczkę dla firm, dla których banki posiadają wyjątkowo surowe wymagania. Istnieje jednak o wiele przystępniejsza alternatywa dla przedsiębiorców, a mianowicie pozabankowe pożyczki dla firm. Gdzie ich szukać i jak o nie wnioskować?

Pozabankowe pożyczki dla firm – charakterystyka

Pozabankowe pożyczki dla firm często są jedynym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy otrzymali negatywną decyzję kredytową w banku. Produkt ten jest o wiele łatwiej dostępny, ponieważ firmy pożyczkowe i instytucje pozabankowe posiadają dużo mniej restrykcyjne wymagania niż banki. Co więcej, wszelkich formalności, włącznie ze składaniem wniosku, można dokonać przez internet, co pozwala zaoszczędzić wiele czasu i nerwów. Pozabankowych pożyczek dla firm najlepiej szukać więc w internecie, np. na https://www.ekspertpozyczkowy.com/. Wiele instytucji zajmuje się właśnie udzielaniem wsparcia finansowego przedsiębiorcom. 

Pożyczki dla firm bez BIK – czy to możliwe?

Choć kryteria przyznawania pożyczek przez instytucje pozabankowe są dużo mniej restrykcyjne niż w przypadku banków, nie istnieje nic takiego, jak pożyczki dla firm bez BIK. Każdy pożyczkodawca w pierwszej kolejności oceni bowiem zdolność kredytową wnioskującego, a zrobi to właśnie na podstawie informacji zgromadzonych w Biurze Informacji Kredytowej. Określając zdolność kredytową potencjalnego pożyczkobiorcy, pożyczkodawca weźmie pod uwagę nie tylko sytuację finansową firmy, ale także jej przedstawiciela, czyli właściciela. Żadna bowiem firma pożyczkowa nie udzieli wsparcia przedsiębiorcy, którego historia kredytowa wskazuje na to, że nie będzie on w stanie spłacić swojego zobowiązania. 

Pożyczka pozabankowa dla firm może być jednak przyznana w sytuacji, gdy:

  • przedsiębiorca nie ma żadnej historii kredytowej, 
  • przedsiębiorca posiada negatywne wpisy dotyczące spłaconych już zobowiązań,
  • przedsiębiorca posiada inne, niewielkie zadłużenie. 

Są to czynniki, które dyskwalifikują nas jako kredytobiorców w banku, jednak nie przekreślają możliwości uzyskania wsparcia w instytucji pozabankowej. 

Wniosek o pożyczkę pozabankową dla firm

Wnioski o pożyczkę mogą różnić się między sobą w zależności od firmy czy instytucji, jednak sama procedura wszędzie wygląda podobnie. Wniosek pożyczkowy znajduje się na stronie wybranej firmy pożyczkowej. 

W pierwszej kolejności musimy ustalić, ile chcemy pożyczyć i jak wysokie raty jesteśmy w stanie płacić. W tym celu niezbędna jest analiza budżetu firmy oraz wnioskującego. Następnie należy przeanalizować oferty i wybrać te, które najlepiej spełniają nasze oczekiwania. W tym celu warto skorzystać z porównywarki pożyczek. Kolejny krok to wypełnienie wniosku online, czyli wypełnienie rubryk, które zawierają dane osobowe, kontaktowe oraz finansowe. Pożyczki pozabankowe dla firm również wymagają dołączenia dokumentacji. Niektóre firmy zwalniają wnioskujących ze składania zaświadczenia z Urzędu Skarbowego, jednak w takim przypadku zwykle należy dołączyć wyciąg z konta z ostatnich kilku miesięcy lub deklarację PIT. Na ostatnim etapie konieczne jest potwierdzenie tożsamości. Zwykle odbywa się ono poprzez konto bankowe i trwa kilka sekund. Kwestia podpisania umowy jest już indywidualna dla każdej instytucji pożyczkowej. Informacje na ten temat na pewno znajdziemy jednak na stronie wnioskodawcy. 

Pożyczka dla firm – jak szybko uzyskać wsparcie?

Jak wszystkie pożyczki online, także pozabankowe pożyczki dla firm oferują wypłatę pieniędzy nawet w kilkanaście minut od podpisania umowy. Jeżeli więc zależy nam na jak najszybszej wypłacie finansowania, wniosek powinniśmy składać w godzinach pracy wybranej instytucji. W przeciwnym wypadku konieczne będzie czekanie do kolejnego dnia roboczego. 

Wybierając pożyczkodawcę, warto zwrócić uwagę na warunki wypłaty kapitału. Niektórzy bowiem przedłużają czas oczekiwania do tygodnia lub dwóch. Jest to i tak dużo krótszy czas niż w przypadku banków, na decyzję których czekać musimy zdecydowanie dłużej. 

Szybkość wypłaty zależy także od sposobu weryfikacji tożsamości. Do najszybszych należą: ekspresowy przelew weryfikacyjny, który zazwyczaj wynosi 1 zł oraz specjalna apka do weryfikacji ekspresowej. Ten drugi sposób polega na zalogowaniu się do naszego banku za pomocą specjalnej strony internetowej. Oba sposoby są nie tylko wyjątkowo szybkie, ale także całkowicie bezpieczne.