690 680 960

Powiedział, że ma tylko 5 złotych. Sprawcy ukradli mu telefon, portfel, a nawet okulary

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie ustalili i zatrzymali dwóch sprawców napadu na 24-latka. 17 i 18-latek dzisiaj zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o areszt.

Na początku marca w nocy na ul. Zana w Lublinie doszło do napadu na 24-latka idącego chodnikiem. Mężczyzna został zaczepiony przez dwóch młodych mężczyzn. Zażądali oni od 24-latka pieniędzy.

Gdy mieszkaniec Pisza oświadczył, że posiada jedynie 5 złotych, zaczęli go bić. Następnie sprawcy ograbili pokrzywdzonego ze wszystkich wartościowych przedmiotów, jakie posiadał. Ich łupem padł telefon komórkowy, słuchawki bezprzewodowe, portfel, okulary oraz inne drobne rzeczy. Po zdarzeniu napastnicy wykorzystali znajdującą się w portfelu kartę płatniczą do zrobienia zakupów w sklepie monopolowym. Łączną wartość strat oszacowano na blisko 2 tysiące złotych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali dwóch sprawców w wieku 17 i 18 lat. Podczas przeszukania u zatrzymanych i w lombardzie funkcjonariusze odnaleźli większość skradzionego mienia. Zatrzymani trafili do prokuratury, gdzie usłyszeli już zarzuty.

Na wniosek śledczych trafią przed sąd, gdzie zapadnie decyzja w przedmiocie tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl)

24 komentarze

  1. Coraz więcej patoligii na tym LSM

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku