Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Poważny wypadek podczas prac na plantacji chmielu

W Spiczynie podczas zbioru chmielu doszło do wypadku. Mężczyzna spadł z ambony znajdującej się na wysokości kilku metrów, z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do wypadku na plantacji chmielu doszło dzisiaj w Spiczynie w powiecie łęczyńskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna upadł z wysokości.

Z ustaleń policjantów wynika, że pokrzywdzony zbierał chmiel stojąc na 4 metrowej ambonie na kołach, która znajdowała się na przyczepie. Podczas zjeżdżania z polnej drogi na pole, ambona, na której stał 47-letni obywatel Ukrainy, przewróciła się. Mężczyzna doznał bardzo poważnych obrażeń.

47-latek został przetransportowany do szpitala. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku i apelują jednocześnie o zachowanie ostrożności i stosowanie zabezpieczeń podczas wykonywanych prac przy zbiorze chmielu, które odbywają się na wysokości sięgającej nawet 8 metrów.

(fot. Policja Łęczna)

6 komentarzy

  1. Ciekawe czy ten Ukrainiec to uczynny „przyjaciel rodziny z zagranicy”? Bo jak nie to chmielarz nie powinien wyjść przez kilka lat z pierdla.

    • a jak myślisz? i coś jeszcze..owa ambona to zapewne „samoróbka” nie spełniająca minimalnych norm BHP… ale..od czego są adwokaci i niezależne sądy 😉

  2. Kiedyś pamiętam jak się za małolata w chmielu budżet reperowało wakacyjny to dwóch na przyczepie szarpało za sznurek i zrywało go z drutu a nikt nie siedział na jakimś czterometrowym ustrojstwie.

  3. Czy wolno przemieszczać tzw. „ambonę” z człowiekiem na górze?! Czy poszkodowany miał aktualne badania do pracy na wysokości?