690 680 960

Potrzebna krew dla poszkodowanej 14-latki we wczorajszym wypadku w Chełmie

Zwracamy się z apelem o krew dla 14-latki poszkodowanej we wczorajszym wypadku na przejeździe kolejowym w Chełmie. Dziewczyna przebywa w chwili obecnej w szpitalu w Lublinie. Grupa krwi nie ma znaczenia, należy natomiast poinformować dla kogo ma być przeznaczona oddawana krew.

We wczorajszym wypadku na przejeździe kolejowym w Chełmie poważnie ranna została 14-letnia mieszkanka Chełma. Dziewczyna z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Lublinie. Zwracamy się z apelem o krew dla poszkodowanej.

Przy oddawaniu krwi należy zaznaczyć, że jest ona dla Pauliny Nafalskiej. Grupa krwi nie ma znaczenia, w przypadku oddania krwi innej grupy niż ma 14-latka, zostanie ona wymieniona na tą potrzebną.

Dziękujemy za okazaną pomoc!

2017-04-05 17:51:50
(fot. ilustr. pixabay.com)

28 komentarzy

 1. Mózgi ?! W jakim szpitalu gdzie sie zglosic i w jakich godzinach można ?

  • Mózgu… a wujek google to co?
   RCKiK Lublin na I Armii Wojska Polskiego i wszystkie przynależące placówki tj. Szpital na Kraśnickich i bodajże kolejowy.
   Z Lublin 112 się umie korzystać, ale z wyszukiwarki już nie…

  • Nie w szpitalu a w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie albo jakiś terenowym poddziale

 2. Grupa krwi nie ma znaczenia,słucham??????ma znaczenie i to ogromne,bo jeśli podasz inna krew niz ma dana osoba,nie przyjmie ja ona i odzuci

  • Lekarzem to ty chyba nie jesteś jednak. Chodzi o ilość, oddaną krew wymienia się w banku krwi na jednostki tej, która jest potrzebna dla danej osoby.

  • Oczywiście, że nie ma znaczenia, ponieważ stacja przekazuje do szpitala zamiennie taką grupę jaką potrzebuje pacjent. Przecież lekarz nie podaje krwi wszystkich grup, które uda się zebrać. Szanowny Czytelnik tak na poważnie pisze???

  • Poza tym nie ma czegoś takiego jak odrzucenie krwi, to nie wątroba. Dochodzi do aglutynacji krwinek, zlepiają się po prostu, może dojść do zatoru i śmierci. Z tego względu dziewczynce nikt nie poda nieprawidłowej grupy, lekarze wiedzą o niebezpieczeństwie aglutynacji.

  • lekarz lepiej czytaj ze zrozumieniem-nie ma znaczenia krew jaką oddasz bo zamienią ją na właściwą

  • Przeciez pisze ze w takim przypadku bedzie wymieniona na potrzebna

  • Są maszyny zobojętniające krew

  • Ale ta krew przecież zostanie wymieniona na potrzeba pacjentce . Pisze wyżej !!!!

  • hahaha naprawdę ,,odżuci” powiadasz…

  • Nie ma ŻADNEGO znaczenia w przypadku oddawania krwi dla kogoś. W przetaczaniu owszem, ale jak się oddaje krew to chodzi o worek i jak jest inny to wydadzą taki jak potrzeba dla osoby potrzebującej ale ilość worków musi się zgadzać.

  • Nie ma znaczenia w takim sensie, że każdy może oddać krew dla konkretnej osoby, niezależnie od tego jaka ma grupę krwi. Po prostu jeśli masz taką która jest nieodpowiednia można ją wymienić w banku
   na tą właściwą

  • Inna grupa krwi, zostanie zamieniona na poprawną
   „Grupa krwi nie ma znaczenia, w przypadku oddania krwi innej grupy niż ma 14-latka, zostanie ona wymieniona na tą potrzebną”.
   Czytanie ze zrozumieniem

  • Przeczytałeś cały artykuł? Krew będzie wymieniona z banku…

  • Chyba wyraźnie jest napisane, że jak się odda inną grupę, niż potrzebna, to ją wymienną na potrzebną. Zresztą zawsze tak jest.

 3. Ja mam natomiast pytanie do redakcji, czy kobieta która zginęła w tym wypadku to mama tej dziewczynki? Można jej i rodzinie pomóc jakoś inaczej niż przez oddanie krwi?

 4. Fątasiu drogowy, czy Ci teraz głupio troszeczkę?

 5. Ja w piątek mogę oddać,a przy okazji jeszcze dwie osoby poproszę o oddanie dla tej dziewczynki

 6. Jak to jest że na stornie RCKIK jest podane że każdej grupy krwi jest przynajmniej ‚średnia ilość’ a i tak brakuje?

  • Zapasy, mówi Ci to coś?

  • Pan Cieć z alei lubartowskich w Mieście Inspiracji k/Świdnika

   Bo to widzisz Zenobiuszu, jest tak.
   Przy okazji czyjegokolwiek nieszczęścia ogłasza się publiczne krwiopijstwo i te „średnie” zasoby bankowe uzupełnia sie do wyższych zapasów.
   Wiadomo przecież, że opisana w artykule małolata nie jest w stanie wchłonąć kilku wiader zebranej w takiej akcji krwi.

 7. Tytul napisany beznadziejnie. Pierwsze zdanie tekstu dopiero poprawnie stylistycznie. To tak od tematu.

 8. Nie wierzę w to co czytam… Zamiast chcieć pomóc dziewczynie Wy pieprzycie głupoty !!! Właśnie jestem w drodze do RCKiK. Pomóż – nie pieprz głupot.

 9. Jeden z lekarzy bardzo trafnie zauważył że grupa krwi ma znaczenie, ale tak czy inaczej są o wiele bezpieczniejsze transfuzja bez użycia krwi.Wiele o tym wiedział PAN Religia dokonując operacji na otwartym sercu bez jej użycia. Ci co tak chętnie oddają krew nie do końca są świadomi że mogą tylko przysporzyć kłopotów. Zapytajcie lekarza czy sam sobie przetoczył by jakąkolwiek krew nawet najlepiej przebadana.To co spotkało tą rodzinę jest bardzo bolesne i bądźmy dobrej myśli że dziecko wróci do zdrowia.Nie możemy wiele pomóc, ale starajmy się wspierać tych którym teraz jest to najbardziej potrzebne. Wierzę że personel medyczny użyje bezpiecznych metod by ratować życie tego małego dziecka i nie będzie oszczędzał używając tanich środków. Myślami jestem z całą rodziną tej dziewczynki…

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin