Potrąciła rowerzystę i odjechała. Policjanci zatrzymali 21-latce uprawnienia

Wczoraj w Zamościu doszło do potrącenia 16-letniego rowerzysty. Kierująca pojazdem odjechała z miejsca zdarzenia. Dzięki reakcji świadków została zatrzymana.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 19 na al. Jana Pawła II w Zamościu.

– Do policyjnego radiowozu podjechał kierowca volvo, który poinformował policjantów, że na przejściu przy stacji paliw kierująca fordem potrąciła rowerzystę i odjechała z miejsca. Kierowca wskazał policjantom kierunek w którym kobieta odjechała. Policjanci zatrzymali opisywany samochód – informuje podinsp. Joanna Kopeć z zamojskiej Policji.

Pojazdem kierowała 21-letnia mieszkanka Biłgoraj. Świadkowie tłumaczyli, że kobieta wyjeżdżając z ul. Kresowej na al. Jana Pawła II nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym i rowerzyście przejeżdżającemu przejazdem dla rowerów, którego potrąciła.

– Na szczęście, 16-letni cyklista, mieszkaniec gminy Zamość nie odniósł poważniejszych obrażeń. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego mundurowi zatrzymali 21-latce uprawnienia do kierowania – dodaje podinsp. Joanna Kopeć.

2017-07-11 09:40:14
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

23 komentarze

 1. Zaskoczeniem dla niej zapewne było to, że powinna przepuścić rowerzystę na przejeździe rowerowym.

 2. Zlikwidować przejazd!
  Tak jak zamyka się przejazdy kolejowe/ – tak samo powinno być z niebezpiecznymi przejazdami rowerowymi. Jeżeli kierowcy nie potrafią prawidłowo przez nie przejeżdżać, to niech jeżdżą objazdami. Najprostsze rozwiązanie.

 3. Poprawcie tytuł .

 4. Ja się zatrzymuję przed przejazdem dla rowerów, cóż … głupie prawo ale prawo … ale już jak widzę rowerzystę na przejściu dla pieszych, który beztrosko przejeżdża … to nawet nie zwalniam. Póki co tylko raz się jakiś wywalił ale na szczęście nie uszkodził mi samochodu. W razie czego bałwan będzie płacił z kieszeni kilka tys zł to się nauczy jeździć.

  • Ja przebijam opony w samochodach, które są nieprawidłowo zaparkowane (czyli np. jeżeli zostaje mniej niż 150cm szerokości na chodniku).
   A w samochody, które jadą za szybko rzucam kamieniami. Za wyprzedanie w miejscu niedozwolonym daję w mordę, jeżeli dopadnę takiego na postoju.
   Całym sercem jestem z tobą. Oby więcej ludzi z taką wzorową postawą. Razem nauczymy rowerzystów, kierowców oraz pieszych poruszać się prawidłowo w ruchu drogowym.

  • W jaki sposób sprawdzasz wiek rowerzysty? Bo jeżeli ma poniżej 10 lat to może przejeżdżać po przejściu i musisz mu ustąpić.
   Jeżeli Twoje dziecko będzie przejeżdżać po przejściu to też je potrącisz?
   Potrącasz tak, żeby lekko ranić, spowodować kalectwo, czy tak, żeby zabić? Za to ostatnie możesz wyłapać dożywocie, bo świadome powodowanie niebezpieczeństwa to nie musi być uznane jest wypadek.

   • Wtedy dziecko musi być obowiazkowo w towarzystwie rodzica, nie sądzisz? A takiego na przejściu dla pieszych przepuszczę. Głupie prawo, ale jednak prawo …Doucz się Olu i nie kompromituj.

    • to Ty się nie kompromituj tępa dzido, co chłop łańcuch poluźnił do kuchni wróć

  • Albo Ty degeneratko będziesz płacić rentę, jeżeli pomimo tego, że mogłaś uniknąć wypadku doprowadzisz do niego. To, że rowerzyści nie mogą korzystać z przejść dla pieszych nie zmienia faktu, że można ich potrącić.

  • Prawo nie jest głupie. Nie ma obowiązku zatrzymywania się przed przejazdem dla rowerów. Jest obowiązek ustąpienia rowerzyście, ale nie oznacza to tego samego co znak STOP. Czasem można przejechać prawidłowo, tylko delikatnie zwalniając (bo jest obowiązek zmniejszenia prędkości), czasem trzeba zwolnić nieco bardziej, a czasem istotnie trzeba się zatrzymać. Ale tak to już jest. Przed czerwonym światłem też trzeba się zatrzymać i jakoś większość to respektuje i z tym nie dyskutuje.

  • Julka jesli taki rowerzysta porusza sie powoli, a tu jak kamery zauważą zapewne TY zignorujesz to nie licz na odzszkodowanie, ale na swoją winę. Rowerzysta dostanie mandat za jazde po przejściu a ty bedziesz WINNA. Rób tak dalej to sie doigrasz. Oczywiście nie popieram rowerzystów jadącyh przez przejście, ale jeśli rozglądają się i jadą powoli to ich rozumiem, bo w kontekscie braku scieżek jakby rowerzysta co 2 minuty miał przeprowadzac rower to SORRY

  • A wystarczyłoby tylko czuć się bardziej CZŁOWIEKIEM niż wolnym obywatelem w wolnym kraju!

 5. Tak, tak. Jak z premedytacją wjedziesz w rowerzystę to będzie płacił. Oczywiście, tak będzie.

  • Radziłabym jej zaprzestać wjeżdżania w rowerzystów, bo chyba za często przy tym uderza głową o kierownicę. Takich bzdur zdrowa osoba nie dałaby rady napisać.

  • Jeśli widzę pieszych – zwalniam. Wiadomo, że takiemu to za grosz się nie wierzy, ale jak widzę rowerzystę, który ochoczo zamierza przejechać mi przed maską na przejściu, nie zwalniam. On nie ma prawa przejeżdżać na przejściu, ja nie muszę mu ustępować. W zderzeniu wiadomo kto wygra.
   Ps. Mam kamerkę wiec jakoś się nie obawiam kto będzie miał argumenty w rękach 🙂

   • To nie jest tak że jak rowerzysta jest na przejściu to nie masz obowiązku mu ustapić tylko dlatego że jest na rowerze. Jesli zasuwa szybko to owszem można uznać to za wtargnięcie ,ale jesli jedzie b. wolno to moze dostac mandat za jazdę po przejściu, a TY będziesz miała tez kłopot plus kogoś na sumieniu jesli je masz.

    • Nie przekonaliscie mnie. Już jedna sprawa w sądzie wygrałam. Jeszcze mi koszty sądowe (reprezentował mnie adwokat) mi płacił 🙂 luzzzz … uważajcie rowerzyści na przejściach. Dobrze radzę….
     Raz ledwo wyhamowala przed dzieckiem wyjezdzajacym z podwórka wprost pod moje auto. Rozumiem… cieszę się że nie uderzyła dzieciaka ale jechanie po pasach jest świadomym czynem więc tego już nie będę tolerować.
     Ps. nawet moje dzieci wiedza o tym i zawsze przeprowadzają rower. Takie to trudne?

     • Koleżanko! Chyba od niedawna masz Prawo Jazdy, zdałaś je za jajka i śmietanę, albo już wszystko zapomniałaś. Mogli też źle uczyć Cię Kodeksu Drogowego!!!
      PRZYPOMINAM ! ! ! : Każdy uczestnik ruchu zobowiązany jest do uniknięcia kolizji. Wynika to z Kodeksu Drogowego, Kodeksu Cywilnego, Prawa Bożego, o zwykłym ludzkim podejściu już nie mówiąc!!!

 6. W bardziej cywilizowanych motoryzacyjnie krajach nie stanowi problemu przepuszczenie rowerzysty na przejeździe dla rowerzystów. W dziwny sposób taki problem pojawia się na wschodzie Polski.
  Ile takich przejazdów pokonuje przeciętny kierowca dziennie, że stanowi to taki problem?

 7. łatwiej sie zatrzymać samochodem niż rowerem przed każdą uliczką…bo trzeba stanąć i zsiąść z roweru…tylko na niektórych skrzyżowaniach i to takich z sygnalizacją świetlną są są poręcze dla rowerów

 8. gdzie kresowa krzyżuje się z legionów ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7514zł 0.06%
  • GBP 5.305zł 0.43%
  • EUR 4.5628zł -0.01%
  • CHF 4.1592zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Wschód Kultury – Inne Brzmienia 24-27 czerwca 2021 LUBLIN
  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem