Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącił pieszego i uderzył w słup latarni. Groźny wypadek na Majdanku (zdjęcia)

Spore utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Na miejscu wypadku pracują policjanci. Część jezdni jest wyłączona z ruchu.

Do wypadku doszło we wtorek przed godziną 13 na Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie. Na wysokości cmentarza samochód dostawczy potracił pieszego. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, policja i straż pożarna.

Jak wstępnie ustalono, kierujący fiatem młody mężczyzna jechał w stronę Felina. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił ok. 60-letniego mężczyznę, który poruszał się od strony cmentarza w kierunku pętli autobusowej. Następnie pojazd zjechał na chodnik i uderzył w słup latarni.

Jak nas poinformowano, pieszy nieprzytomny i w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Kierowca tłumaczył, że mężczyzna wbiegł na przejście i usiłując go ominąć, stracił panowanie nad pojazdem. Ustalenia policjantów, przeczą jednak jego wersji. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący fiatem był trzeźwy.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Występują utrudnienia w ruchu, tworzą się korki.

(fot. lublin112.pl)

30 komentarzy

 1. Biegający staruszkowie… oślepiające (jadącego rano na zachód) słońce… wytłumaczenia są różne, ale równie durne.

  • 60-latek to wg ciebie staruszek? Musisz mieć słabe zdrowie, jeśli porównujesz do siebie. Zdziwisz się jak się potwierdzi, że facet wbiegł przed auto, bo mu np. właśnie autobus uciekał.

   • Nie pieszy nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi, lecz kierujący nie ustąpił pieszemu.
    Jeżeli komuś, z dwóch uczestników tego wypadku się spieszyło, to jednak bardziej temu drugiemu.
    Jak brzmi jedna ze złotych myśli tego forum: „Biegnący pieszy nie zatrzyma się w miejscu.”

    • Głupiś, już przebiegnie przez jezdnię nawet na przejściu jest karalne, tak samo jak wtargniecie.

  • Do tego, że babcie i dziadkowie zapatrzeni w srajfony szaleją na rowerach na chodnikach zdążyliśmy się przyzwyczaić.
   Ale dlaczego wjeżdżają na elektrycznych hulajnogach zza żywopłotów wprost pod nadjeżdżąjace pojazdy?

  • Mam 69 lat i przebiegłem 4 maratony.Zatkało?

 2. Syrena 105L Turbo

  Sprawdzić monitoring
  To już drugi wypadek w ciągu 2-tygodnii w tym miejscu.Tym razem śmiertelny. Sprawdzić połączenia i SMS telefonu sprawcy co robił w tym czasie.
  Propozycja dla Policji częstrza kontrola prędkości przy przejściach dla pieszych.

 3. A przepis co mówi jak zbliżasz się do oznaczonego przejścia dla pieszych??

  • dziś pytanie dziś odpowiedź

   żeby rozejrzeć sie w lewo, potem w prawo, potem znowu w lewo i dopiero ruszyć przez przejście, a nie wbiegać bo trajtek przyjechał

   • Ale co to ma konkretnie do obowiązku ustąpienia pieszemu na PdP? Nawet jeżeli pieszy się 10 razy spojrzy w lewo i prawo to nie wpłynie to na zachowanie kierującego pojazdem.

    • Pieszemu na przejściu!!! trzeba ustapic, ale nie wkraczajacemu na przejście w ostatnim momencie. To jest naruszenie przepisów przez pieszego. Nawet na przejściu można wtargnąć przed nadjezdzajacy pojazd. A za to wykroczenie mandat to tylko 50 zł. Powinno być 500. Piesi są często nie rozważni, a cmentarze są pełne tych co mieli albo myśleli że mieli pierwszeństwo.

     • Zgadzam się co do pieszych i wtargnięć, ale nie zapominaj o jednym – po Lublinie jeździ cała masa młodych niedoświadczonych kierowców busów i małych dostawczaków, którzy pędzą na złamanie karku z pizzą, częściami samochodowymi, itp, którzy myślą, że zawsze zdążą i zawsze wyhamują. Tak samo jak cała Polska jest usiana pijanymi kierującymi i tymi, którzy czerwone światło traktują jak „głębokie zielone”. Trzeba zacząć tą patologię eliminować z dróg. Do tego dochodzi patologia w polskim sądownictwie – matoły w togach nie potrafią wymierzyć surowej kary, tylko głaskają pijaków po główce. Prace społeczne powinny być obowiązkowe a nie zamienne wobec kary finansowej. Za kolejne kierowanie po pijaku dożywotnia utrata prawa jazdy a po raz trzeci więzienie. To co zapada obecnie na salach sądowych to pośmiewisko z sędziów.

     • Z tymi wtargnieciami to robicie z pieszych samobójców, a oni samobójcami nie są , oczekujecie od pieszych szacowania waszej mocno przekroczonej prędkosci, to wytłumaczcie jak to szacować osobie niewidomej, niepelnosprawnej umysłowo. wszyscy kierowcy są wyszkoleni nie to co piesi, a oczekujecie ze w miejscu które jest dedykowane pieszym , gdzie kierowca ma nakazane zachowanie szczególnej ostrożnoci Pieszy bezie stał jak głupek i mówił przepraszam ze zyję czy CO się pytam???

   • Czyli chcesz powiedzieć, że pieszy zachował się nie prawidłowo bo nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi na oznakowanym przejeździe dla samochodów?
    Powinno się pieszemu dać zakaz chodzenia i mandat.

    • to nie jest przejazd dla samochodów przez przejście tylko oznakowane przejście przez pas ruchu a to duża różnica

    • Drogi asfaltowej nie ukradli

     Szkoda że troling Frania nie jest karalny

 4. Janosika należy rozszerzyć o funkcję informowania o przejściach dla pieszych, bo jak widać niektórym kierującym coś zasłoniło znak informujący o zbliżaniu się do PdP.

  • kierowca bombowca

   Pieszy jest od tego jak mój zadek od kasztanienia żeby stać dotąd dopóki nie będzie miał możliwości bezpiecznego przejścia na drugą stronę ulicy , a do póki ludzie nie oduczą się pchać przed maskę samochodu bez zatrzymania i rozglądania się , to na cmentarzach będzie coraz więcej takich właśnie pieszych i przestań propagować głupoty o pierwszeństwie pieszego na przejściach , bo jak ktoś poczyta tych Twoich durnych wypocin to przyczynisz się do jeszcze kilku ludzkich nieszczęść.

   • To twierdzisz, że jak będzie ciągły potok samochodów to pieszy ma umrzeć z głodu a nie przechodzić?

    • kierowca bombowca

     Nie ma umierać z głodu , ale twierdzę , że ma poczekać aż ktoś się zatrzyma i go przepuści wtedy bezpiecznie pokona przejście.

    • kierowca bombowca

     Uwierz , że nadgorliwych do przepuszczania ci teraz dostatek….

 5. Czy pieszy żyje?????

 6. dziadek zobaczył ze jego rolka stoi na przystanku to od razu z buta ruszył nawet pewnie nie zerknął ze ktoś jedzie bo po co przecież on musi już zaraz wsiadać , chłopaczyna zgodnie z przepisami nie miał obowiązku się zatrzymać

 7. Znając to miejsce to mniemam że kierowca nie ustąpił pieszemu znajdującemu się na przejściu. Żeby być na pasie tej osobówki trzeba najpierw być na pasie do skrętu w prawo,czyli już na przejściu. Nie myślę aby kierowca chciał skręcać na cmentarz z taką szybkością.

 8. Drogi asfaltowej nie ukradli

  Szkoda też i kierowcy. Robił co mógł..
  To mogło spotkać każdego

  • Robił co mógł? Z g***na bata nie ukręcisz. Gdyby jak człowiek zwolnił przed przejściem zamiast pałować jak baran to by staruszek najwyższej zszedł na zawał.

Z kraju