690 680 960

Potrącił pieszego i odjechał. Trwają poszukiwania kierowcy

Wczoraj wieczorem w Moniatyczach doszło do wypadku z udziałem pieszego. Kierujący pojazdem odjechał z miejsca zdarzenia pozostawiając rannego mężczyznę.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 19 w Moniatyczach w powiecie hrubieszowskim. Policjanci ustalili, że na skrzyżowaniu dróg gminnych nieustalony pojazd potrącił mężczyznę. Mieszkaniec tej miejscowości zauważył, że blisko jego posesji ktoś leży na jezdni.

Jak się okazało był to mieszkający po sąsiedzku 67-latek. Niezwłocznie udzielił mu pomocy i zadzwonił na numer alarmowy. Poszkodowany mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policjanci poszukują kierującego samochodem, który nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy.

(fot. Policja Hrubieszów)

4 komentarze

 1. Jeszcze bardziej karajcie kierowców za to, że jeżdżą po pijaku to nikt nie będzie pozostawać na miejscu wypadku, ani tym bardziej udzielać pomocy poszkodowanym. Na co człowiekowi kłopoty.

 2. Sezon na jazdę po obszarach zabudowanych z prędkością uniemożliwiającą dostrzeżenie i ominięcie pieszego (często nieoświetlonego oraz bez odblasków) rozpoczęty.

  • Jakby ktoś nie zrozumiał.
   Do pieszych apeluje się, o to by być widocznymi.
   Do rowerzystów oczywiście tak samo.
   A do kierujących samochodami o dostosowanie prędkości do panujących warunków. Zmrok zapada wcześniej. Trudniej dostrzec występujących na drodze gorzej oświetlonych (lub nieoświetlonych zupełnie) uczestników ruchu. Z tego powodu prędkość bezpieczna jest mniejsza, bo to na kierującym spoczywa obowiązek poruszania się prędkością umożliwiającą uniknięcie zderzenia/potrącenia.

Kursy walut

 • USD 4.3254zł -0.52%
 • GBP 5.3279zł -0.59%
 • EUR 4.708zł -0.02%
 • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas