Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Poszukiwany obywatel Ukrainy zapłacił 20 tys. złotych grzywny

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez polskie organy ścigania. Jak ustalili funkcjonariusze, obywatel Ukrainy był poszukiwany w związku z zasądzoną wobec niego wysoką karą grzywny.

W miniony poniedziałek na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali 77-letniego ob. Ukrainy.

Mężczyzna poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości w związku z realizacją wobec niego wysokiej kary grzywny. Podróżnemu, który na miejscu, dokonał wpłaty prawie 20 tys. zł kary, zezwolono na dalszą podróż.

Ujawnianie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości wynika z realizacji czynności zleconych przez uprawnione organy ścigania i jest jednym z zadań straży granicznej. Zadanie to Nadbużański Oddział SG realizuje głównie na przejściach granicznych, zarówno drogowych jak i lotniczym, ale również poza nimi, w trakcie prowadzonych kontroli na terenie służbowej odpowiedzialności.

(fot. NOSG)

3 komentarze

  1. Czyżby był przygotowany ponieść cenę wjazdu?

  2. Zbyt długo czekał z wyjazdem. Ta Ukrainka, która pracując na kasie puściła za darmo swoim ziomalom towaru na kilka tysięcy, wyjechała rychło i pikuś.

  3. Gdyby siedzial na du…. albo jechal przez Slowacje to zaoszczedziłby te 20 tysiakow. Bimmer kupiłby sobie za to ze cztery beemki.

Z kraju