690 680 960

Poszukiwany obywatel Ukrainy zapłacił 20 tys. złotych grzywny

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez polskie organy ścigania. Jak ustalili funkcjonariusze, obywatel Ukrainy był poszukiwany w związku z zasądzoną wobec niego wysoką karą grzywny.

W miniony poniedziałek na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali 77-letniego ob. Ukrainy.

Mężczyzna poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości w związku z realizacją wobec niego wysokiej kary grzywny. Podróżnemu, który na miejscu, dokonał wpłaty prawie 20 tys. zł kary, zezwolono na dalszą podróż.

Ujawnianie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości wynika z realizacji czynności zleconych przez uprawnione organy ścigania i jest jednym z zadań straży granicznej. Zadanie to Nadbużański Oddział SG realizuje głównie na przejściach granicznych, zarówno drogowych jak i lotniczym, ale również poza nimi, w trakcie prowadzonych kontroli na terenie służbowej odpowiedzialności.

(fot. NOSG)

3 komentarze

  1. Czyżby był przygotowany ponieść cenę wjazdu?

  2. Zbyt długo czekał z wyjazdem. Ta Ukrainka, która pracując na kasie puściła za darmo swoim ziomalom towaru na kilka tysięcy, wyjechała rychło i pikuś.

  3. Gdyby siedzial na du…. albo jechal przez Slowacje to zaoszczedziłby te 20 tysiakow. Bimmer kupiłby sobie za to ze cztery beemki.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!