690 680 960

Poszukiwana listem gończym zatrzymana w Hrubieszowie

Ponad pół roku ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości mieszkanka Hrubieszowa. Wczoraj została zatrzymana.

Poszukiwana za oszustwa i wyłudzenia 38-letnia mieszkanka Hrubieszowa od grudnia 2012 roku, kiedy to Sąd Rejonowy wydał za nią list gończy, ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. Jednak hrubieszowscy policjanci cały czas prowadzili działania zmierzające do ustalenia miejsca jej pobytu.

W tym tygodniu mundurowi ustalili, że poszukiwana może ukrywać się w jednym z nieużytkowanych lokali handlowych na terenie Hrubieszowa. Obserwacja tego miejsca potwierdziła wcześniejsze ustalenia i w środę przystąpiono do akcji jej zatrzymania, co jak się później okazało nie było takie proste.

-Wszystkie drzwi w budynku były dokładnie pozamykane, kobieta nie reagowała również na polecenia policjantów by wyjść na zewnątrz-wyjaśnia podinsp. Joanna Kopeć z Komendy Powiatowej Policji w Zamościu. Funkcjonariusze poprosili więc o pomoc straż pożarną. Jednak gdy strażacy przystępowali do wyważenia drzwi za pomocą narzędzi hydraulicznych, poszukiwana zrezygnowała i samodzielnie otworzyła drzwi.

2013-08-15 10:15:51
Kobieta została przewieziona do Aresztu Śledczego w Lublinie gdzie odbędzie karę półtorej roku więzienia. Policja prowadzi postępowanie w celu ustalenia czy przez ten czas kobiecie nikt nie pomagał w ukrywaniu się.

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.0181zł -0.04%
  • GBP 5.0458zł -0.27%
  • EUR 4.3303zł -0.07%
  • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas